Największe hity The Police na winylu

03/13/23

Największe hity The Police na winylu

Wydana w 1992 roku kolekcja „Greatest Hits” The Police pierwotnie ukazała się na CD oraz na winylu w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy. Wydawnictwo osiągnęło ogromny światowy sukces, pokryło się multiplatyną i do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów. Jest jedną z najlepiej sprzedających się składanek wszech czasów.

Kolekcja została zremasterowana w kultowym Abbey Road Studios i zawiera 16 utworów, w tym 14 hitów z pierwszej dwudziestki. Aż 5 znajdujących się na płycie singli wspięło się na sam szczyt list przebojów: „Message In A Bottle”, „Walking On The Moon”, „Don’t Stand So Close To Me”, „Every Little Thing She Does Is Magic” oraz „Every Breath You Take”. Klip do tego ostatniego przekroczył w październiku 2022 miliard wyświetleń na YouTubie.

The Police to jeden z najpopularniejszych zespołów wszech czasów. Grupa sprzedała ponad 75 milionów płyt na całym świecie. Trzyosobowy zespół składający się ze Stinga, Andy’ego Summersa i Stewarta Copelanda jest jednym z najbardziej kultowych składów, które wyłoniły się z brytyjskiej nowej fali pod koniec lat 70.

We wczesnych latach 80. The Police stali się światowym fenomenem. Mają na koncie wiele nagród, w tym dwie Brit Awards, sześć Grammy oraz MTV Video Music Award za „Every Breath You Take”. W 2003 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Nagrali pięć albumów studyjnych (z których cztery znalazły się na liście 500 najlepszych albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”), odnieśli niezwykłą liczbę sukcesów artystycznych i komercyjnych. Zadziwiająca wszechstronność i muzykalność grupy, w połączeniu z wnikliwymi tekstami Stinga, z powodzeniem tworzą mieszankę punka, reggae, jazzu i rocka.

 

Tracklista:

Disc One

Side A

1. Roxanne

2. Can’t Stand Losing You

3. So Lonely

4. Message In A Bottle

 

Side B

5. Walking On The Moon

6. The Bed’s Too Big Without You

7. Don’t Stand So Close To Me

8. De Do Do Do, De Da Da Da

 

Disc Two

Side A

9. Every Little Thing She Does Is Magic

10. Invisible Sun

11. Spirits In The Material World

12. Synchronicity II

 

Side B

13. Every Breath You Take

14. King Of Pain

15. Wrapped Around Your Finger

16. Tea In The Sahara
Źródło: Universal Music Polska