Navy Blue debiutuje w Def Jam Recordings

03/29/23

Navy Blue debiutuje w Def Jam Recordings

Urodzony w Los Angeles raper, producent, mistrz deskorolki i artysta – Navy Blue, znany również jako Sage Elsesser – debiutuje w Def Jam Recordings z niecierpliwie wyczekiwanym albumem „Ways of Knowing”.

„Ways of Knowing” to popis jego umiejętności tekściarskich i wokalnych. Znajdziemy tu m.in. takie perełki jak „The Medium”, „To Fall In Love”, „Freehold” czy „Shadow’s Shield”. Składająca się z 13 utworów płyta obejmuje całe spektrum dźwięku oraz emocji, eksplorując chwile niepewności, zauroczenia i introspekcji. Krążek został wyprodukowany przez Budgie.

Artysta wyjaśnia zamysł albumu: – Naprawdę nie chcę być zapamiętany jako stoik, który nieustannie mówi o swojej traumie i trudnej sytuacji czarnych osób, wiecie? Chcę tworzyć coś, co sprawi, że ludzie będą uśmiechać się z radości, a nie ze współczuciem.

Navy Blue przygotował nas na płytę utworem „Chosen”. Piosenka nie tylko szybko podbiła platformy streamingowe, ale i zdobyła spore uznanie krytyków Pitchforka, OkayPlayer, Stereogum czy „Insomniac Magazine”.

Navy Blue wciąż rośnie w siłę. Zdominował kulturę dzięki „Gangway for Navy” (2019), „Àdá Irin” (2020) i „Song of Sage: Post Panic!” (2020). Swoją pozycję utrzymał dzięki „Navy’s Reprise” (2021), z którego pochodzi cieszący się 3 milionami streamów „Timberwolves”. W ubiegłym roku podjął się trzech projektów, które ukazały się wyłącznie w wersji fizycznej: „Gift of Gabriel: Rain’s Reign!”, „Crypt of Carlos: Onward!” i „Arc of Atreyu: Neverending!”.

Tracklista:

1. The Medium 

2. Chosen

3. The One

4. To Fall in Love (ft. Budgie)

5. Life’s Terms (ft. Zeroh)

6. Phases 

7. Kill Switch

8. Window to the Soul (ft. Kelly Moonstone)

9. Freehold

10. Embers (ft. Liv.e & Venna)

11. Pillars 

12. Look In My Eyes

13. Shadow’s Shields

Zawodowy skateboarder z LA, ze współpracami z Converse, Supreme i Fucking Awesome na koncie, szybko podbił przemysł muzyczny. Elsesser dorastał w otoczeniu muzycznym dzięki rodzicom: mamie-piosenkarce i tancerce oraz tacie-multiinstrumentaliście.

Wydał serię uznanych EP-ek, a większą popularność zdobył dzięki współpracy z Earlem Sweatshirtem na „Some Rap Songs”. Od tamtej pory nieustannie gromadzi pochwały. Wyróżnia go zwłaszcza umiejętność tworzenia odważnej muzyki – odkrywczej i owianej tajemnicą jednocześnie. Dotąd w swoich tekstach skupiał się m.in. na zmaganiach z depresją i traumą.

„Ways of Knowing” to zupełnie inna strona jego twórczości. Navy Blue idzie o krok dalej, wyobrażając sobie siebie z przyszłości. Sam tytuł płyty stanowi ważny komentarz: Elsesser nie tylko wie, że nic nie wie – jest gotowy na zmierzenie się ze swoimi demonami i wychodzi z tego zwycięsko.
Źródło: Universal Music Polska