Nicki Minaj pobiła rekord Missy Elliott

01/11/23

Nicki Minaj pobiła rekord Missy Elliott

Nicki Minaj rozpoczyna rok 2023 z kolejnym ważnym wpisem do CV – artystka pobiła rekord należący dotychczas do Missy Elliott. Chodzi o najwyższą liczbę tygodni na liście Billboard Hot 100 pośród raperek.

Wydany w sierpniu 2022 singiel „Super Freaky Girl” w notowaniu zajmuje 51. pozycję i jest to już łącznie jego 20 tydzień w zestawieniu. Za sprawą tego wyniku, Nicki Minaj może pochwalić się 14 latami z rzędu, w trakcie których jest obecna na Hot 100. Tym samym pobiła rekord należący do Missy Elliott, która odnotowała 13 lat z rzędu w słynnym notowaniu.

Nicki i Missy od lat wspierają się wzajemnie i publicznie deklarują uznanie – niedawno, gdy ogłoszono, że Minaj otrzyma nagrodę Michael Jackson Video Vanguard Award podczas MTV VMAs, Elliott pogratulowała koleżance po fachu na Twitterze. Nicki nie pozostała dłużna, odpisując, że to Missy otworzyła drzwi dla takich artystek jak ona. Co ważne, Elliott otrzymała to samo wyróżnienie trzy lata przed Nicki i była pierwszą raperką, która dostała tę nagrodę.

Nicki Minaj ma za sobą bardzo aktywny 2022 rok. Raperka nagrała z Malumą i Myriam Fares utwor „Tukoh Taka”, który był oficjalnym fanowskim fanem mundialu w Katarze. Pojawiła się także gościnnie w utworach Lil Baby – „Bussin’” i „Do We Have A Problem”, Yung Bleu – „Love in the Way”, Fivio Foreign – „We Go Up” oraz Coi Leraya – „Blick Blick”.
Źródło: Universal Music Polska