“Nie chcę być jak Barbie” to nowy singiel Mai Krzyżewskiej

Źródło: Universal Music Polska
05/31/24

“Nie chcę być jak Barbie” to nowy singiel Mai Krzyżewskiej

Ważna piosenka dla Mai Krzyżewskiej, ponieważ jej finalna wersja powstała dzięki jej fanom.

Kiedy Maja udostępniła samodzielnie napisane demo na Instagramie, zebrała blisko 200 tysięcy wyświetleń i 1000 komentarzy, w których jej obserwatorzy prosili ją o pełną wersję kawałka. To zainspirowało ją do napisania całości ze swoim producentem. “Możesz być kim chcesz” – mówiła Barbie, niepotrzebna jest presja na wygląd i pieniądze. Maja chce przekazać rówieśnikom, że to normalne, że każdy z nas jest inny i nie trzeba się do nikogo porównywać.  

Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ powstała też dzięki wam!!! Pod moją rolka, gdzie śpiewam fragment Barbie napisaliście prawie 1000 komentarzy z podpowiedziami jak ją skończyć. Wszyscy jestesmy tylko ludzmi, i normalne że każdy z nas jest inny!! Więc nie musimy się do nikogo porównywać…pamiętajcie:„ Lecz gdy w sercu braknie piękna, nie pomoże rozmiar…ust”! Mam nadzieję, że razem uda nam się dotrzeć do wszystkich dziewczyn w Polsce!

-napisała Maja pod swoim ogłoszeniem singla.


Do piosenki powstał przewrotny teledysk, w którym Maja wciela się w rolę Barbie i ewidentnie nie odnajduje się w tej roli. Dopiero po ucieczce z “plastikowego” świata, czuje się w pełni sobą – naturalna, bez zbędnych upiększaczy. 

Maja Krzyżewska ma 14 lat (ur. 2010) i sama o sobie mówi, że jest „Mają z końca świata”. Pochodzi z małej wsi na Suwalszczyźnie, Szeszupka, w której mieszka tylko 17-osób. Ale nie przeszkodziło to Mai, aby spełniać swoje marzenia. W 2023 roku wzięła udział w szóstej edycji polskiej wersji The Voice Kids, wybierając drużynę Cleo. Trenerka stwierdziła, że Maja dysponuje „anielskim głosem”. We wrześniu tego samego roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces – Eurowizja Junior, który wygrała. Krzyżewska reprezentowała Polskę w Nicei z piosenką “I Just Need A Friend”, zajmując historyczne 6. miejsce. To jak do tej pory czwarty najlepszy wynik naszego kraju w 20-letniej historii udziałów w Junior Eurovision Song Contest. Po konkursie JESC Maja wypuściła dwa, bardzo dobrze przyjęte single: “Błękitny” oraz “Zabawy sercem”

blank