Nie otrzymaliśmy szczepionek zamówionych na poniedziałek. Zmieniamy terminy

Hurtownia zajmująca się dostawą szczepionek przeciw COVID-19 poinformowała nasz szpital, że Ministerstwo Zdrowia wstrzymało dostawy szczepionek. W związku z tym nie dostarczono do naszej placówki zamówionych na dzisiaj (poniedziałek, 18 stycznia) 270 dawek dla osób, które miały być szczepione w ramach pierwszego etapu. Jak nam wytłumaczono – ma to związek z chwilowym ograniczeniem dostawy szczepionek do Europy przez firmę Pfizer.

Pomimo tego w weekend, a także dzisiaj rano próbowaliśmy, prosząc o pomoc NFZ, doprowadzić do tego, żeby część szczepionek do nas jednak dostarczono (chodziło przede wszystkim o szczepionki dla osób, które oczekują na drugą dawkę). Niestety, właśnie otrzymaliśmy informację, że szczepionek dzisiaj nie otrzymamy. Pracownik naszego szpitala dzwoni obecnie do placówek, których pracownicy mieli zostać zaszczepieni, żeby poinformować o sytuacji.

Co dalej? Zakładamy, że w tym tygodniu otrzymamy jednak zamówione szczepionki. Terminy szczepień dla osób, które miały zostać zaszczepione dzisiaj zostaną przesunięte. O szczegółach będziemy informować telefonicznie, poprzez pocztę e-mail oraz oczywiście zamieszczać komunikaty na naszej stronie internetowej i Facebooku. Za całą sytuację przepraszamy. Niestety, nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to, co dzieje się w związku z dystrybucją szczepionek.

źródło: szpital-swinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl