Nie zapomnijcie o d4vd

05/18/23

Nie zapomnijcie o d4vd

18-letni d4vd prezentuje najnowszy singiel „Don’t Forget About Me” – ostatnią zapowiedź nadchodzącej EP-ki „Petals To Thorns”. Wydawnictwo ukaże się 26 maja i zawiera 9 utworów.

„Don’t Forget About Me” opisuje brutalne szczegóły zakończenia związku. d4vd rozpacza nad tym, co mogło pójść nie tak, i prosi drugą osobę o pamięć – to właśnie zapomnienie jest bardziej bolesne niż samo zerwanie.

Utwór stanowi ostatnią zapowiedź debiutanckiej EP-ki artysty. „Petals To Thorns” jest wprowadzeniem w świat d4vd oraz podróżą w głąb tożsamości artysty, który od początku wymyka się gatunkom.

W ramach promocji wydawnictwa d4vd rusza w światową trasę koncertową. Jego debiutanckie występy, które były częścią tournée „The Root of it All”, wyprzedały się błyskawiczne. Letnie koncerty obejmą Europę oraz Amerykę Północną.

EP-ka „Petals to Thorns” to bez wątpienia jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku; wciągająca mieszanka gatunkowa, od R&B przez indie rock po grunge.

Tracklista:

1. Sleep Well

2. Here With Me

3. This Is How It Feels (feat. Laufey)

4. Don’t Forget About Me

5. WORTHLESS

6. Backstreet Girl

7. You and I

8. Romantic Homicide

9. The Bridge

d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab.

18-latek, który naprawdę nazywa się David Burke, latem 2022 zyskał rozgłos za sprawą melancholijnego indie utworu „Romantic Homicide”. Piosenka ujęła słuchaczy swoją szczerością. Ballada „Here With Me” również wspięła się wysoko na listach przebojów, sprawiając, że d4vd zaczął być wymieniany wśród najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. d4vd przez lata prowadził dziennik, w którym zapisywał wiersze i teksty piosenek. „Romantic Homicide”, w całości nagrane na iPhonie, dotarło do 34. miejsca Billboard Hot 100 i zaskutkowało podpisaniem kontraktu z Darkroom/Interscope. Wszystko to miało miejsce jeszcze zanim d4vd ukończył liceum. Debiutancka trasa koncertowa „The Root Of It All” wyprzedała się w pół godziny.

Skazany na bycie jedną z największych wschodzących gwiazd tego roku 
– Hypebeast

Współczesny typ gwiazdy. d4vd, choć jest na początku kariery, już szturmem podbił zestawienia Billboard Hot 100 i Hot Alternative/Rock – a to nie oddaje w pełni skali jego sławy – The FADER

d4vd pisze nowoczesne love story – Highsnobiety

Niech nie zmyli was jego wiek. Muzyk jest znacznie bardziej dojrzały niż wskazywałaby metryka (zarówno w sensie osobistym, jak i artystycznym). Posiada niezwykłą zdolność do przekazywania najtrudniejszych do wyrażenia emocji – VMan

Mnóstwo pierwiastka gwiazdorskiego. Łączy gatunki tak, by wypełnić swoją wizję. Trochę emo, retro-rocka z początku lat dwutysięcznych i klasycznego soulu. Uważnie obserwujcie d4vd – Stereogum

Brzmienie, które tworzy – często będące na przeciwległych biegunach – to niezłe ćwiczenie z dramaturgii, budowania napięcia. Wyobraźnia d4vd nadaje cały ton, układa narrację i emocje. Czasami ciężko uwierzyć, że wszystkie te utwory tworzy jedna osoba. Prawdziwy muzyczny kameleon 
– The Line Of Best Fit

Tworzy emocjonalne, skłaniające się ku indie kawałki, przełamując się z nimi do mainstreamu – DIY Magazine
Źródło: Universal Music Polska