Nie zatrzymał się do kontroli drogowej – wpadł w ręce szczecińskich Wywiadowców

Świnoujście – iswinoujscie.pl » Nie zatrzymał się do kontroli drogowej – wpadł w ręce szczecińskich Wywiadowców


iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.11.2020, 19:43:07] • Szczecin

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej – wpadł w ręce szczecińskich Wywiadowców

fot. Policja

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w miniony weekend podjęli pościg za kierującym Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok radiowozu zdecydowanie przyspieszył i próbował uciec. Jak się później okazało, miał powody do ucieczki.

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w czasie patrolu zauważyli samochód osobowy, którego kierujący wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Mundurowi postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący samochodem osobowym nie reagował na polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim. Po pościgu „Wywiadowcy” natychmiast zatrzymali 34 – latka, który w trakcie czynności naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Podczas kontroli szybko wyszło na jaw, że mężczyzna jest nietrzeźwy – badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał blisko 1,6 promila. Prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin Zachód zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

ZKS KMP

■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. – planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 – 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■

■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. – planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 – 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 – letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” – 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. – Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. – Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej – alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl