Niebezpieczne przejście kolejowe przy ulicy Norweskiej – mieszkańcy Warszowa alarmują o braku oświetlenia

Niebezpieczne przejście kolejowe przy ulicy Norweskiej - mieszkańcy Warszowa alarmują o braku oświetlenia
Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów życia publicznego. Dlatego też, instytucje podejmują szereg działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przykład dla pieszych. Jednym z przykładów takiej sytuacji jest nieoświetlone przejście kolejowe przy ulicy Norweskiej.

Mieszkańcy tego rejonu miasta od dwóch miesięcy zgłaszają problem z brakiem oświetlenia na tym przejściu. Stoją tam dwie lampy, które nie spełniają swojej funkcji. Mimo wielu próśb i skarg, nikt nie podjął się naprawy tej sytuacji. Oznacza to, że przez ten czas piesi korzystający z tego przejścia są narażeni na niebezpieczeństwo.

Zdjęcia przesłane przez mieszkańca jednoznacznie wskazują na potrzebę natychmiastowego działania. Brak oświetlenia na przejściu kolejowym może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Tym bardziej, że teren ten jest użytkowany przez pieszych.

Służby powinny zawsze stawiać bezpieczeństwo mieszkańców na pierwszym miejscu. Dlatego też, w przypadku sytuacji takiej jak ta, należy niezwłocznie podjąć kroki mające na celu naprawę problemu. W tym przypadku, należy wymienić uszkodzone elementy na nowe i zadbać o oświetlenie na tym przejściu. Tylko w ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich.

Zadaliśmy pytanie do rzecznika prezydenta miasta.

– Teren kolejowych przejść dla pieszych wraz z ich oświetleniem nie należy do Gminy tylko do PKP, które jest odpowiedzialne za ich stan techniczny i bieżące utrzymanie – tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście.

I na tym kończy się informacja do mieszkańców przez rzecznika. Ja myślałem że urzędnik odpisze z pełną odpowiedzialnością że już działamy i sprawę przekazujemy dalej. Ale nie, przecież zaczyna się weekend. Odebrałem to tak, radźcie sobie sami i w ….. mamy.
Zwracanie uwagi na sytuacje, takie jak brak oświetlenia na przejściu kolejowym przy ulicy Norweskiej, jest obowiązkiem każdego mieszkańca miasta. Dlatego też, w sytuacji, gdy nikt nie podejmuje działań, konieczne jest podjęcie kroków mających na celu ich zwrócenie uwagi na problem. Tylko wtedy można liczyć na poprawę sytuacji i zwiększenie bezpieczeństwa.

Oczywiście od razu również pytanie zadaliśmy do PKP. Czekamy!
źródło: www.iswinoujscie.pl