Niedługo dodatkowe trzy masowe punkty szczepień w Świnoujściu

Niedługo dodatkowe trzy masowe punkty szczepień w Świnoujściu
W Świnoujściu podobnie jak w innych powiatach decyzją Prezesa Rady Ministrów oraz Wojewody Zachodniopomorskiego powstaną masowe punkty szczepień. Rząd podejmuje działania, aby do końca sierpnia zaszczepieni zostali choć jedną dawką wszyscy chętni Polacy. Obecnie szczepienia w Świnoujściu odbywają się w pięciu punktach szczepień.

Jeden MPS powstanie na bazie Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. Zorganizowanie drugiego zadeklarowało Uzdrowisko Świnoujście S.A. Trzeci masowy punkt szczepień powstanie w sali MDK, obsługiwany będzie przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską.

Na pytanie zadane przez portal w tym temacie odpowiedział rzecznik prezydenta miasta Jarosław Jaz – "Podjęto decyzję o utworzeniu trzech Punktów Szczepień Masowych, które będą działać niezależnie od pięciu dotychczasowych punktów, które funkcjonują na terenie miasta od kilku miesięcy. W każdym z tych miejsc będzie można szczepić minimum 200 osób dziennie, choć według informacji uzyskanych od poszczególnych podmiotów, będą to zdecydowanie wyższe liczby (w sumie nawet około 1000 osób dziennie). Pierwszy punkt powstanie na bazie Szpitala Miejskiego w Świnoujściu, kolejny w obiektach Uzdrowiska SA, zaś trzeci świnoujski samorząd zorganizuje w sali teatralnej MDK. Ten ostatni punkt obsługiwany będzie dzięki zaangażowaniu pracowników medycznych WSPL przy ul. Kapitańskiej (tzw. Grodek). Plan organizacji Punktów Szczepień Masowych w Świnoujściu został już zgłoszony do Wojewody Zachodniopomorskiego.

Oczekujemy obecnie na termin wizyty służb wojewody, które przeprowadzą kontrolę punktów pod kątem warunków dostępności. Organizacją punktów szczepień masowych z ramienia Prezydenta Miasta zajmuje się Gabriela Flis-Niśkiewicz, naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM Świnoujście"

Niestety, miasto nie uznało za zasadne utworzenie choć jednego z punktów szczepień dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta: Warszów, Przytór, Ognica, Łunowo i Karsibór.

Otwarcie dodatkowych punktów szczepień to ruch w dobrym kierunku. Większym problemem jest ciągle ograniczona dostępność szczepionek. Rząd obiecuje jednak dostarczenie do Polski w kwietniu ok. 5,5 mln. sztuk szczepionek, a w maju ok. 9 mln. Do tej pory zostało zaszczepionych 7 mln. Polaków. Również w maju Rząd planuje uruchomienie szczepień w aptekach.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl