Nielegalny salon gier w Świnoujściu zlikwidowany przez KAS Zachodniopomorskie, Świnoujście

Nielegalny salon gier w Świnoujściu zlikwidowany przez KAS Zachodniopomorskie, Świnoujście
Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zamknęli nielegalny punkty hazardowe w centrum Świnoujściu. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali lokal, w którym organizowano nielegalne gry hazardowe na tradycyjnych automatach do gier oraz gry online. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone folią okna lokali z charakterystycznymi znakami bitcoinów W taki, charakterystyczny sposób często bywają zaś „udekorowane” nielegalne salony gier hazardowych. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokali z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tych nielegalnych salonów gier, takich jak np. elektromagnes czy monitoring.

• Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalny punkt hazardowy w Świnoujściu.
• Zabezpieczyliśmy komputery, na których oferowano hazardowe gry online i gotówkę na wypłaty dla graczy.
• Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe kary.

Zabezpieczyliśmy 10 zintegrowanych stanowisk komputerowych do gier hazardowych i telefon komórkowy. Zabezpieczyliśmy też gotówkę w kwocie 2.540 zł.
Nielegalny salon gier w Świnoujściu zlikwidowany przez KAS Zachodniopomorskie, Świnoujście [1]

Przesłuchaliśmy cztery osoby – trzech graczy i osobę podejrzewaną o organizację nielegalnego hazardu. Pracownikowi tego punktu postawiono zarzuty organizowania nielegalnych gier hazardowych.Nielegalny salon gier w Świnoujściu zlikwidowany przez KAS Zachodniopomorskie, Świnoujście [2]

Tego rodzaju nielegalne działanie jest przestępstwem karnym-skarbowym zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz karą administracyjną w wysokości 100 tys.złotych od każdego zakwestionowanego komputera.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w SzczecinieŹródło: iswinoujscie.pl