Niesamowita ucieczka: Mężczyzna w kajdankach wydostaje się ze Szpitala Miejskiego w Świnoujściu

Niesamowita ucieczka: Mężczyzna w kajdankach wydostaje się ze Szpitala Miejskiego w Świnoujściu
Nieustraszony uciekinier wykorzystał swoją szansę w niedzielę po godzinie 19:00. Mężczyzna w kajdankach, będący pod ścisłą ochroną policjanta, zdołał uciec ze Szpitala Miejskiego w Świnoujściu, wykorzystując nieuwagę stróża prawa, który na chwilę oddalił się do toalety. Funkcjonariusz zawiadomił dyżurnego policji, uruchamiając pełne poszukiwania.

Od momentu, gdy policjant zgłosił ucieczkę, alarm rozbrzmiał w centrali policji, a radiowozy w błyskawicznym tempie ruszyły w stronę wytypowanych miejsc. Wśród potencjalnych lokalizacji zdecydowano się na park Zdrojowy, uznawany za popularne miejsce wypoczynku i spacerów mieszkańców. Funkcjonariusze przemieszczali się po ulicach miasta w pobliżu szpitala, z nadzieją, że uda im się zauważyć uciekiniera.

Wreszcie funkcjonariusze podjęli poszukiwanego mężczyznę w okolicach przeprawy promowej. Pomimo że był wciąż w kajdankach, jego ucieczka dobiegła końca.

Podjęcie uciekiniera to z pewnością ulga dla policji. Chwilowe niedopatrzenie stróża prawa chyba nie wpłynęło na skuteczność całej służby. Ujęcie mężczyzny w tak krótkim czasie po ucieczce dowodzi zaangażowania funkcjonariuszy, którzy bez wahania podejmują działania w celu ochrony społeczeństwa.

Mamy nadzieję że służby policyjne podejmą odpowiednie kroki, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

W celu uniknięcia podobnych incydentów, zwiększono liczbę policjantów pełniących służbę w szpitalu.

Około godziny 21:00 w szpitalu, jeszcze kilku policjantów pełniło nadzór nad pilnowaniem tej osoby.

Prawdopodobnie decyzja o wzmocnieniu sił policyjnych w szpitalu miała na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa.
Czekamy na więcej informacji z policji.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl