Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film!

Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film!
Tragicznie zakończyła się koleżeńska wyprawa jachtem do Kamminke. Podczas postoju w porcie do wody wpadł kapitan, znany szczeciński żeglarz Jerzy Kaczor. Niestety, nie udało się go uratować. Informację o wypadku potwierdziła już niemiecka policja. Śmierć Jerzego Kaczora wstąsnęła całym żeglarskim środowiskiem. Szczeciński żeglarz był bardzo szanowany i lubiany. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Był świetnym wychowawcą młodych żeglarzy.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (20 września) przed godz. 20:00. Niemiecka policja otrzymała zgłoszenie o człowieku, który wypadł za burtę jachtu cumującego w porcie Kamminke. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, policja i straż pożarna. Gdy żeglarza wyciągnięto z wody już nie żył. Według niemieckiej policji był to prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek. Dokładna przyczyna śmierci będzie wyjaśniana w toku dalszego postępowania.

Jak się dowiedzieliśmy, tragiczny rejs rozpoczął się w Szczecinie. Na pokładzie znajdowało się trzech mężczyzn. Wszyscy się znali. Za sterami stał Jerzy Kaczor. Do wypadku doszło w momencie, gdy mężczyźni zeszli z pokładu jachtu i poszli do restauracji w porcie Kamminke.
Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film! [1]

– Kapitan chciał zostać na jachcie, my poszliśmy do restauracji. Nagle Niemcy zaczęli krzyczeć, że coś pływa koło jachtu. Nie wiemy jak on się znalazł za burtą i jak długo był w wodzie. Nas tam nie było. Jest nam bardzo bardzo, jesteśmy w szoku. Jak się wszystko zaczęło, to podbiegliśmy do jachtu, niemiecka policja już tam była – powiedzieli nam uczestnicy tragicznego rejsu.Nieszczęśliwy wypadek w porcie Kamminke. Nie żyje znany żeglarz Jerzy Kaczor. Zobacz film! [2]

Jerzy Kaczor był kapitanem jachtowym, trenerem żeglarskim drugiej klasy, instruktorem żeglarstwa i sędzią żeglarskim. Zasłużony i wybitny szkoleniowiec, popularyzator sportów wodnych, który wychował wiele pokoleń młodych żeglarzy. Uczestnik i kapitan wielu rejsów, w tym na jednostkach kilowych i na żaglowcach. Od 2004 roku związany był z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim. W 2008, rozpoczął pracę w Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży w Szczecinie, działał na przystani Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Przez lata kształcił młodzież i dorosłych przygotowując ich do egzaminu na stopnie żeglarskie. Nadzorował i organizował oraz współorganizował wiele szczecińskich regat, w tym: Wiosenne, o Puchar Dnia Dziecka, o Puchar Magnolii, Nadzieja Sportu, Oderman Cup i inne. W latach 2013-2020 był związany z Centrum Żeglarskim, gdzie pełnił funkcję Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego. Od 2019 r. był nauczycielem Pracowni Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży.
Laureat Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za rok 2020: Jako TRENER ROKU był Jerzy Kaczor – za wieloletnią, profesjonalną opiekę nad pokoleniami żeglarzy, pielęgnowanie żeglarskich tradycji, za rozwijanie w nich pasji i miłości do wiatru i wody.
źródło: www.iswinoujscie.pl