Nieznany Wykonawca. Znasz?

W czasach, gdy prywatność staje się luksusem, a za normę uchodzi emanowanie swoim życiem codziennym w mediach społecznościowych, pojawia się NIEZNANY WYKONAWCA. Muzycy z dorobkiem założyli opaski na oczy, aby zamanifestować anonimowość.

Nieznany Wykonawca – Gdy

Zespół postanowił zaczerpnąć swoją nazwę ze sposobu, w jaki urządzenia multimedialne wyświetlają tytuły poszczególnych ścieżek na płytach, które nie posiadają cyfrowego indeksu identyfikującego.

NIEZNANY WYKONAWCA wykorzystał swoją anonimowość, aby pokazać świat, jakim był jeszcze niedawno, kiedy sztuka i piosenka broniły się same, a nie przy pomocy portali społecznościowych. 

– Dziś show biznes rozciągnął się na cały świat. Ludzie zachowują się jak gwiazdy, jakby byli Mickami Jaggerami czy Madonnami. Pokazują więc w mediach społecznościowych swoje śniadanie, łazienkę, salon, ogród, robią relację z wyjazdów i wyjść ze znajomymi… Nasza anonimowość pokazuje, że dla nas jedynym podmiotem są piosenki i przesłanie poszczególnych tekstów – mówi Jarosław C., Nieznany Wokalista i Gitarzysta, który jest też autorem tekstów.

6 sierpnia 2022 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Nieznany Wykonawca”. Muzyka NIEZNANEGO WYKONAWCY nawiązuje do korzeni szeroko pojętego ock’n’Rolla i czerpie inspiracje z gatunków, które stały się jego fundamentami.

NIEZNANY WYKONAWCA ma duże doświadczenie i tylko dla porządku dodamy, że muzycy go tworzący występowali wcześniej lub wciąż występują między innymi w grupach Crew, eM, Bielizna, Radio Bagdad, Mjut, Formy Planet, Ziemianie czy Łąki Łan.

Zespół NIEZNANY WYKONAWCA tworzą Nieznani Muzycy:

Jarosław C. – Nieznany Wokalista i Nieznany Gitarzysta

Paweł K. – Nieznany Perkusista

Krzysztof L. – Nieznany Basista

Krzysztof S. – Nieznany Gitarzysta