Nominowany do Grammy Noah Kahan wydał „Stick Season (Forever)”

Źródło: Universal Music Polska
02/09/24

Nominowany do Grammy Noah Kahan wydał „Stick Season (Forever)”

Artysta zamyka serię gwiazdorskich współprac piosenkami nagranymi z Brandi Carlile i Gregorym Alanem Isakovem.

Na rynku pojawiło się najnowsze wydawnictwo Noaha Kahana, które jest zwieńczeniem jego serii „Stick Season”. Nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta twórca wydał „Stick Season (Forever)”, które obok znanego już materiału zawiera trzy nowe nagrania – solowe „Forever”, „You’re Gonna Go Far” w duecie z Brandi Carlile oraz „Paul Revere”, w którym Kahana wsparł Gregory Alan Isakov. Piosenki uzupełniły 21 znanych już utworów i sześć wydanych wcześniej duetów, w których Noahowi partnerowali Post Malone, Kacey Musgraves, Hozier, Sam Fender i Lizzy Alpine.

O „You’re Gonna Go Far” Noah mówi: – To dla mnie wielki zaszczyt, że kultowa Brandi Carlile wystąpiła w tym utworze. Kiedy słuchałem jej wersji czułem, jakbym unosił się w powietrzu. Jej muzyka jest ponadczasowa i inspirująca. Na świecie jest bardzo niewielu autorów piosenek, których uwielbiam tak bardzo, jak uwielbiam zdolność Brandi do snucia opowieści. Jej głos jest jednym z najlepszych w historii i jestem bardzo wdzięczny, że wzbogaciła nim ten utwór.

Artysta nie ukrywa, że obecność Gregory’ego Alana Isakova w „Paul Revere” także sprawiła mu dużą przyjemność. – To jeden z moich osobistych bohaterów. Jego nawiedzony głos oraz niezwykłe podejście do pisania piosenek były dla mnie inspiracją przy tworzeniu „Paul Revere”, dlatego ogromnie cieszę się, że zgodził się dołączyć do mnie w specjalnej wersji tego utworu. Muzyka Gregory’ego towarzyszyła mi przez całe życie. Czuję się, jakbym zatoczył krąg – komentuje artysta.

„Stick Season (Forever)” pojawiło się w idealnym momencie – kilka dni po gali Grammy, na której Noah pojawił się jako nominowany do statuetki dla Najlepszego nowego artysty. Jego ubiegłoroczny album osiąga znakomite wyniki – niedawno ogłoszono, że został nagrodzony w podwójną platyną w Stanach. Platynowy status w USA ma także tytułowy singiel, który dotarł do Top 15 Billboard Hot.

Noah był niedawno gościem Gayle King, która w programie „CBS Mornings” nazwała go „najbardziej przebojowym artystą roku”. W grudniu Kahan zadebiutował w „Saturday Night Live”, wykonując tam „Stick Season” i „Dial Dunk”.

Pod koniec ubiegłego roku artysta zwieńczył wyprzedaną trasę „Stick Season Tour” po Europie i Wielkiej Brytanii, która była dla niego znakomitym przetarciem przed rozpoczętym już w styczniu 2024 r. „We’ll All Be Here Forever World Tour”, na którą sprzedało się dotychczas ponad milion biletów. Artysta występuje na wyprzedanych stadionach, w halach i amfiteatrach na całym świecie. W rozpisce trasy znajdują się m.in. bostoński stadion Fenway Park, w nowojorska Madison Square Garden, Bridgestone Arena w Nashville czy Wembley Arena w Londynie. Pełna rozpiska koncertów znajduje się na jego oficjalnej stronie internetowej.

W październiku ubiegłego roku, w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, Noah z dumą podzielił się informacją, że dzięki jego inicjatywie The Busyhead Project udało się zgromadzić ponad 2 mln dolarów, co jest dwukrotnością pierwotnie zakładanej kwoty. Akcja ma na celu rozwijanie na całym świecie opieki psychiatrycznej w taki sposób, by była ona powszechnie dostępna.

Latem rynku pojawiła się poszerzona wersja platynowego albumu Noaha. „Stick Season (We’ll All Be Here Forever)” przedstawia dorobek artysty najpełniej spośród jego dotychczasowych wydawnictw. Wydanie deluxe zawiera m.in. „Dial Drunk”, które dotarło na pierwszego miejsca listy alternatywnej oraz AAA Radio Charts w Stanach, a obecnie jest notowane na wysokich miejscach w zestawieniach Top 40 Radio i Top 15 w Hot AC Radio. Album debiutował na trzeciej pozycji listy Billboard Top 200 i na pierwszym Top Americana/Folk Album Chart, Billboard Top Alternative Album Chart oraz Billboard Top Rock Albums Chart. Noah stał się piętym artystą w historii, który może się pochwalić 18 utworami na liście Billboard Hot Rock & Alternative Charts w ciągu jednego tygodnia. Wcześniej takimi imponującymi osiągnięciami mogli się pochwalić m.in. David Bowie i Taylor Swift.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu kariera pochodzącego z Vermont wokalisty i songwritera eksplodowała, pozwalając mu błyskawicznie awansować z muzyka popularnego w Nowej Anglii, to mainstreamowej gwiazdy światowego formatu. Noah został okrzyknięty jednym z najlepszych nowych artystów w 2023 r. U podstaw jego muzyki leżą wrażliwe teksty i niefiltrowana, ale zrozumiała szczerość. Doceniany przez krytyków twórca pisze piosenki prosto z serca, podpierając się przy tym swoim charakterystycznym, ironicznym poczuciem humoru. Na swoich trzech albumach i EP-ce Kahan zaprezentował wyjątkową mieszankę folku i americany. Z ponad 4 mld streamów, platynowymi singlami „Stick Season” i „Dial Drunk” i gwiazdorskimi kooperacjami artysta stał się światowym fenomenem.

blank