Nora Fatehi celebruje kulturową różnorodność. Posłuchaj singla „Nora”

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/10/24

Nora Fatehi celebruje kulturową różnorodność. Posłuchaj singla „Nora”

Nora Fatehi, zdobywająca światowy rozgłos i wszechstronnie utalentowana wokalistka, tancerka i aktorka wydała wyczekiwany przez fanów singiel pt. „Nora”.

„Nora” to celebracja różnorodności i kulturowej fuzji, uosabiająca żywiołową osobowość i zaraźliwą charyzmę artystki. W nowym utworze Nora Fatehi łączy swoje marokańskie, kanadyjskie i indyjskie korzenie w czarującą symfonię. Marokańskie bity łączą się tu z energetyczną, współczesną pulsacją, podczas gdy w tekście płynnie przeplatają się języki angielski i darija (marokański arabski). Piosenka służy jako pomost między różnymi kulturami, jednocząc słuchaczy we wspólnym doświadczeniu muzyki i tańca.

– Tworzenie utworu „Nora” było dla mnie niesamowitą podróżą. Piosenka reprezentuje sposób, w jaki Maroko, Kanada i Indie zbudowały moją tożsamość. To mój sposób, by podzielić się ze światem dziedzictwem i osobistą historią sukcesu -mówi Nora Fatehi. 

Utworowi towarzyszy urzekający, wysokoenergetyczny teledysk, w którym widzowie zanurzają się jak w kalejdoskopie, gdzie żywe kolory Maroka mistrzowsko łączą się z oszałamiającymi, przyciągającymi wzrok strojami.

„Nora” to piosenka, która pokazuje, jak zmienia się świat i kto odpowiada za te zmiany. Wyrafinowana, nowoczesna, stylowa, pełna szacunku dla swoich korzeni; Nora Fatehi jest przedstawicielką nowego pokolenia, które chce pokazać światu, że poprzez swoje wyzwania jako emigranci dorastali, zwyciężali i stawali się najlepsi w swojej klasie – komentuje Alfonso Perez Soto, szef regionu Emerging Markets w Warner Music Group.

Pochodząca z Indii Nora Fatehi urodziła się w kanadyjskim Toronto w rodzinie o marokańskim pochodzeniu. Zasłynęła jako aktorka Bollywood, pokazując swoją wszechstronność, występując w filmach hindi, telugu, tamilskich i malajalam.

Biegle władająca kilkoma innymi językami, w tym darija, arabskim, angielskim i francuskim, zbudowała zróżnicowaną rzeszę fanów na całym świecie. Fatehi na koncie ma ponad 46 milionów obserwujących na Instagramie i 21 milionów fanów na Facebooku, podczas gdy jej muzyka wygenerowała ponad 1,2 miliarda streamów i aż 5 miliardów wyświetleń na YouTube.

Nora zabłysnęła na światowej scenie podczas prestiżowych imprez, by wymienić koncert z Fnaire w paryskiej Olimpii w 2020 roku czy występ na Global Arena EXPO 2020 w Dubaju. Jej udział w ceremonii zamknięcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze nadał jej karierze nowy wymiar. Dzieląc scenę ze światowymi gwiazdami, urzekła fanów nienagannymi ruchami tanecznymi i znakomitym wykonaniem hymnu FIFA 2022, czyli utworu „Light the Sky”.