Nostalgiczny, energetyczny i przebojowy. Kamil Hasselhoff z post-walentynkowym statementem

Źródło: Warner Music Poland
02/22/24

Nostalgiczny, energetyczny i przebojowy. Kamil Hasselhoff z post-walentynkowym statementem

Po bardzo dobrze przyjętym, debiutanckim “dlaczego w tym mieście NIKT nieumarł z miłości?” Kamil Hasselhoff zaskakuje drugim, przebojowym singlem.

Najnowsze “nie wracam nie wracam nie wracam nie wracam” to ekstatyczna ballada pop o sztuce mówienia „nie” oraz wierze w nowy start. W zdystansowany sposób i w prostych, przystępnych słowach Kamil opowiada o kulisach jego nieradzenia sobie ze swoimi emocjonalnymi kryzysami.

Dzięki dwuczęściowej strukturze, Hasselhoff manewruje między dwiema stronami medalu. Pierwsza część kompozycji utrzymana jest w klimacie nostalgicznej ballady z pianinem w tle, w której tekstowo znaleźć można m.in. nawiązania do twórczości Niny Simone, etapu uzależnień i procesu terapii. Finalnie, “nie wracam” przekształca się w euforyczny, zwiastujący nadchodzącą wiosnę, pełen nadziei dance pop, łączący modne brzmienia lat80. z muzyką trance, znaną chociażby z początków nowego millenium. Stąd zresztą, w drugiej części utworu znajdziemy odniesienia do duetu Kalwi i Remi, który to właśnie w tych czasach zadebiutował na polskim rynku.

Kamil do prac nad utworem ponownie zaprosił Foux oraz, po raz pierwszy, Jeremiasza Hendzla. Za kamerę i zdjęcia odpowiada zaś sam artysta razem z Julką Chmielarz.

Spodobało mi się, że Julka uchwyciła mnie na zdjęciach w dość surowy sposób, mimo że robiliśmy przecież zdjęcia promocyjne, które domyślamy się, jakie zwykle powinny być. Kiedy pokazaliśmy je naszym bliskim, powiedzieli, że wyglądam na nich jakbym był wręcz styrany życiem. A że dokładnie tak się czułem robiąc ten utwór, to wszystko jest na swoim miejscu. Wszystko ultra bliskie prawdzie 

— mówi Kamil.


Dodajmy, że “nie wracam nie wracam nie wracam nie wracam” to drugi singiel Kamila, który ukazuje się w wyłącznej dystrybucji Warner Music Poland, nakładem współpracy kolektywu JANG oraz trójmiejskiego S7 Records. Utwór stanowi również zapowiedź kolejnych wydawnictw artysty. Szczegóły poznamy już niebawem.

BIO

Kamil Hasselhoff aktualnie mieszka w Warszawie, choć oryginalnie pochodzi z urokliwej wsi na Podkarpaciu, gdzie ukończył liczne szkoły z promocjami do następnych klas, w tym m.in. Gimnazjum i Liceum o profilu matematyczno -fizycznym. Kompozycje Kamila przed laty zdążyły być zauważone w radiostacjach i przeglądach songwriterskich. Kamil pytany o inspiracje przy tworzeniu debiutanckiego materiału wymienia m.in. Oliwię Bartosiewicz, Grzegorza Ciechowskiego oraz Kizo. Na wszelkie inne pytania, Kamil odpowiada także pod specjalnym numerem 0048 739 921 414.