Nowa książka świnoujskiego autora o Wampirzycy z Transylwanii

Nowa książka świnoujskiego autora o Wampirzycy z Transylwanii
Do księgarń dociera lub już dotarła najnowsza książka Jarosława Molendy. Tym razem bohaterką opowieści jest krewna polskiego króla Elżbieta Batory, za którą od kilkuset lat ciągnie się krwawa, mroczna legenda. To już czterdziesty dziewiąty tytuł autora z 44 wysp.

Seryjna morderczyni. Sadystka. Szalona kobieta. Wampirzyca. Wilkołak. Wszystkie te epitety i określenia przypisywane są Elżbiecie Batory. Słynęła nie tylko z wyrafinowanego okrucieństwa, lecz także z nieprzeciętnej inteligencji i urody. Zwana „Panią na Czachticach” lub „Wampirzycą z Transylwanii”, przeszła do historii jako jedna z najokrutniejszych kobiet Europy. Do dzisiaj krążą opowieści o księżnej owładniętej obsesją wiecznej młodości, dla osiągnięcia której kąpała się we krwi młodych dziewic. Czy rzeczywiście jest odpowiedzialna za ponad sześćset zabójstw, które się jej przypisuje? A może krewna króla Polski Stefana Batorego była ofiarą intrygi uknutej przez jej krewnych do spółki z żądnymi władzy Habsburgami? Prawda wydaje się równie intrygująca jak legenda, która ciągnie się za „Krwawą Hrabiną”.

Link do zakupu w atrakcyjnej cenie w aplikacji i dostawą do wybranego salonu sieci Empik tutaj:
www.empik.com/elzbieta-batory-jaroslaw-molenda,p1365700659,ksiazka-p?mpShopId=0&cq_src=google_ads&cq_cmp=19580556655&cq_term=&cq_plac=&cq_net=x&cq_plt=gp&gclid=EAIaIQobChMIqZ7f1YPH_gIVvAqiAx0qgA8QEAQYASABEgLRC_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Jarosław Molenda, Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?, Wydawnictwo Filia 2023, stron 336, cena detaliczna 49,90 zł.

Materiały wydawcy