Nowy album BTS „MAP OF THE SOUL : 7 ~ THE JOURNEY ~” od dziś dostępny w wersji fizycznej

08/07/20

Nowy album BTS „MAP OF THE SOUL : 7 ~ THE JOURNEY ~” od dziś dostępny w wersji fizycznej

Najnowszy album BTS w piątek, 7 sierpnia, pojawił się w wersji fizycznej w sklepach.

BTS to fenomen muzyczny, który szturmem zdobywa serca słuchaczy na całym świecie. Koreański zespół nagrał japońskojęzyczną wersję albumu „BTS – MAP OF THE SOUL : 7 ~ THE JOURNEY ~”. Na nowym wydawnictwie znalazły się m.in. nowy singiel „Stay Gold” oraz japońskie wersje hitów – „Boy With Luv”, „Lights” czy „IDOL”. Poza wersja standardową album został również wydany w czterech wersjach limitowanych zawierających Blu-Ray, DVD oraz PhotoBook.

Cztery wersje albumu dostępne tutaj:

W 2019 BTS wystąpił 62 razy na całym świecie, gromadząc ponad 2 mln osób na koncertach. Formacja zaprezentowała się także jako pierwszy koreański zespół w historii ceremonii na rozdaniu GRAMMY. Grupa okupowała szczyt Billboard Social 50 przez 152 tygodnie z rzędu (182 łącznie)!

W lutym ukazał się krążek „MAP OF THE SOUL : 7” – wydawnictwo trafiło na szczyt Billboard 200 oraz list sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. Dotychczas sprzedało się 4,17 mln egzemplarzy wydawnictwa. „MAP OF THE SOUL : 7 ~ THE JOURNEY ~” to czwarty japońskojęzyczny LP w dorobku zespołu oraz pierwszy wydany w tym języku po dwuletniej przerwie.

Tytuł krążka reprezentuje 7-letnią drogę BTS od czasu koreańskojęzycznego debiutu w czerwcu 2013. W trakcie podróży wokaliści przeżyli mnóstwo radości, sukcesów, ale też wyzwań i trudnych tematów. Artyści nie ustępują w poszukiwaniu odpowiedzi.

Hity takie jak „ON”, „Black Swan”, „Make It Right” i „Dionysus” zostały nagrane na nowo po japońsku, a wśród 13 piosenek na płycie znalazły się także „Lights”, „Boy With Luv – Japanese ver.-” i wiele innych.

Tracklista:
1. INTRO : Calling
2. Stay Gold
3. Boy With Luv -Japanese ver.-
4. Make It Right -Japanese ver.-
5. Dionysus -Japanese ver.-
6. IDOL -Japanese ver.-
7. Airplane pt.2 -Japanese ver.-
8. FAKE LOVE -Japanese ver.-
9. Black Swan -Japanese ver.-
10. ON -Japanese ver.-
11. Lights
12. Your eyes tell
13. OUTRO : The Journey

BTS to skrót od Bangtan Sonyeondan lub „Beyond the Scene”. Południowo-koreański boysband podbił serca milionów fanów na całym świecie. Zespół tworzą RM, Jin, SUGA, j-hope, Jimin, V oraz Jung Kook. BTS zasłynął autentyczną, samodzielnie wyprodukowaną muzyką oraz fantastycznymi koncertami, jak również świetnym kontaktem z publicznością. Grupa nie tylko dominuje na listach przebojów, ale także zajmuje się działalnością charytatywną, m.in. w ramach współpracy z ONZ. BTS ma na koncie szereg prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Billboard Music Awards i American Music Awards, a ich fani nieprzypadkowo nazywani są ARMY.
Źródło: Universal Music Polska