Nowy album Loli Young już dostępny

Źródło: Universal Music Polska
06/24/24

Nowy album Loli Young już dostępny

Artystka świętuje premierę „This Wasn’t Meant For You Anyway” wydaniem nowego singla.

Wywodząca się z południowego Londynu wokalistka i songwriterka Lola Young właśnie wydała nową płytę „This Wasn’t Meant For You Anyway”. Premierze krążka towarzyszy publikacja nowego singla „Good Books”.

Zapytana o to, co chce przekazać nową płytą, artystka mówi krótko: – To „pieprz się” skierowane do wszystkich moich byłych. „This Wasn’t Meant For You Anyway” ukazuje wyraźną zmianę brzmienia Young w stosunku do jej poprzedniego krążka, wydanego w 2023 r. „My Mind Wanders and Sometimes Leaves Completely”. Artystka pracowała nad płytą w Los Angeles pod okiem swojego przyjaciela i stałego współpracownika Solomonophica (Remi Wolf, BROCKHAMPTON, Dominik Fike). Efektem jest 11 kipiących energią kinetyczną i pasją utworów, których teksty z jednej strony napędza wściekłość, ale z drugiej nie brak w nich typowej dla komedii drwiny.

„This Wasn’t Meant For You Anyway” to współczesny album o rozstaniach, na którym znajdziemy sporo młodzieńczej energii i romantycznego chaosu. Obok „Messy” na płycie znajdą się znane już fanom single „Fuck”, „Big Brown Eyes”, „Intrusive Thoughts”, „Wish You Were Dead” i „Conceited”.

Album otwiera atmosferyczny, rozmarzony „Gold Books”, ale zaraz potem dostajemy agresywny, surowy, będący uosobieniem grunge-popu numer „Wish Your Were Dead”. W „Fuck” czy „Big Brown Eyes” artystka imponuje nieskrępowaną postawą z kolei w uwielbianym przez fanów „Conceited” zachwyca klimatem przypominającym dokonania Arctic Monkeys.

Co jeszcze znajdziemy na „This Wasn’t Meant For You Anyway”? „Intrusive Thoughts” to oszczędna, melancholijna propozycja, która odzwierciedla myśli, od których wolelibyśmy uciec. „You Noticed” to z kolei moment wyciszenia, z intymnym, niemal szepczącym wokalem przy akompaniamencie akustycznej. W „Messy” artystka stawia na zabawne one-linery, a w „Crush” nieśmiało nawiązuje do klasycznego utworu Radiohead – „Creep”. Album kończy intymne outro, w którym słyszymy tylko głos Loli.

Lola ogłosiła niedawno swoją trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, Europie i Ameryce Północnej. Artystka rozpocznie ją we wrześniu występami po drugiej stronie Atlantyku, by w grudniu zawitać z występami do ojczyzny. W lutym 2025 r. ma się rozpocząć europejska część tournée. Póki co gwiazda przygotowuje się do sezonu festiwalowego, który obejmie koncerty np. na Lollapaloozie i Osheaga Festivalu w Ameryce Północnej, a także na pierwszej edycji organizowanego w sierpniu przez YUNGBLUDA Blud Festu.

Lola Young – „This Wasn’t Meant For You Anyway” – lista utworów:

1. Good Books

2. Wish U Were Dead

3. Big Brown Eyes

4. Conceited

5. Messy

6. Walk On By

7. You Noticed

8. Crush

9. Fuck

10. Intrusive Thoughts

11. Skit (Outro)

blank