Nowy album Train „AM GOLD” już dostępny

05/24/22

Nowy album Train „AM GOLD” już dostępny

Train prezentuje długo wyczekiwany 11. album studyjny „AM Gold”! Dwa dni przed premierą płyty, zespół zadebiutował z nowym, przeczącym gatunkom singlem „Cleopatra” z meksykańską piosenkarką i autorką tekstów Sofíą Reyes.

„Cleopatra”, która miała ekskluzywną premierę na stronie Grammy, łączy natychmiast rozpoznawalne rockowe brzmienie Train z kojącym latynoskim popem

„Mark Antony powiedział «To, co zaczęło się jako prosta rozmowa, zakończyło się miłością» i tak właśnie stało się ze mną i piosenką «Cleopatra». A potem weszła Sofía Reyes i sprawiła, że stała się jeszcze lepsza. Mamy nadzieję, że pokochacie ten utwór tak jak my i wszyscy będziemy mogli razem śpiewać go tego lata!”, zdradził frontman Pat Monahan.

Sofía Reyes dodaje: „To dla mnie HONOR, że mogę dzielić piosenkę z Train. Są LEGENDAMI i to niewiarygodne, że wybrali mnie do tej piosenki. Jestem bardzo wdzięczna!! To fajny kawałek, mam dobre przeczucie”.

Utwór jest kontynuacją serii ostatnich wydawnictw, w tym pierwszego singla zespołu i tytułowego utworu „AM Gold”, który spotkał się z uznaniem zarówno fanów, jak i krytyków po wydaniu na początku tego roku; remiksu Tobtok z ikoną Spice Girls, Melanie C, „Running Back (Trying to Talk to You)”, a także „Turn The Radio Up” z udziałem Jewel, która dołączy do nich podczas letniej trasy.

Zespół po raz pierwszy zagrał „Cleopatra” na żywo na imprezie iHeartRadio, w czwartek 19 maja w Los Angeles. Aby uczcić premierę nowego albumu, podczas wydarzenia odbył się specjalny występ i intymny wywiad przeprowadzony przez Valentine z iHeartRadio oraz transmitowany na YouTube iHeartRadio. W piątek Sofía dołączyła do Train u Jimmy’ego Kimmela.

Tego lata zespół wyruszy w trasę „Save Me San Francisco Wine Co Presents: Train – AM Gold Tour” po Ameryce Północnej. Do Train dołączy nominowana do Grammy piosenkarka i autorka tekstów Jewel oraz multiplatynowy zespół rockowy Blues Traveler. Na niektórych koncertach towarzyszyć im będą także Thunderstorm Artis i Will Anderson. W skład zespołu z San Francisco wchodzą frontman Pat Monahan (wokal), Hector Maldonado (bas, wokal), Jerry Becker (instrumenty klawiszowe, wokal), Taylor Locke (gitara, wokal), Matt Musty (perkusja), Sakai Smith (chórki) i Nikita Houston (chórki).

Od momentu założenia zespołu w 1994 roku, Train mają na koncie 14 piosenek i 12 albumów na listach Billboardu. Sprzedali ponad 10 milionów albumów i 30 milionów utworów na całym świecie. W marcu 2021 roku zespół świętował 20. rocznicę wydania swojego kultowego, definiującego karierę albumu „Drops of Jupiter” (Grammy), a w następnym miesiącu ich światowy hit „Hey, Soul Sister” został wyróżniony diamentem jako jeden z zaledwie 64 utworów w historii, które pokryły się 10x platyną. Utwór był najlepiej sprzedającym się hitem i najczęściej pobieranym singlem 2010 roku.

Poza muzyką, Pat Monahan bierze udział w innych przedsięwzięciach, w tym w swoim nagradzanym portfolio win Save Me, San Francisco Wine Co, które powstało w 2011 roku, sprzedało ponad 10 milionów butelek i zdobyło ponad 100 medali. Dochody z jego działalności winiarskiej wspierają Family House, organizację charytatywną z San Francisco, która wspiera rodziny dzieci z rakiem i innymi zagrażającymi życiu chorobami. Monahan pojawił się w telewizji i filmach, między innymi w oryginalnym filmie Hallmark Channel z 2021 roku „Christmas in Tahoe” (filmie inspirowanym albumem Train o tym samym tytule) „Dr. Ken”, „90210”, „Hawaii Five-0”, „Magnum PI”, „The Voice”, „American Idol” i „The Bachelor”.

Sofia Reyes to meksykańska piosenkarka i autorka tekstów, która ma na koncie kilka nominacji do ważnych nagród, takich jak Latin American Music Awards, MTV Europe Music Awards, Premios Juventud, Latin Grammy i wiele innych. Zgromadziła ponad miliard wyświetleń na YouTube i dwa miliardy streamów na całym świecie. Reyes pokazała swoją wszechstronność jako gwiazda popu, współpracując z globalnymi artystami, takimi jak Becky G, Diane Warren, Sia, Michael Bublé, Anitta, Rita Ora, Thalia, Farina, Pedro Capo, James Arthur, Jason Derulo, De La Ghetto, Darell, Lalo Ebratt, Sean Paul, Imanbek, Lauv, Reik, Piso 21, Abraham Mateo, Jhay Cortez czy Maria Becerra. Mając ponad 4 miliony obserwujących we wszystkich sieciach społecznościowych, Reyes osiąga wysokie zaangażowanie fanów na wszystkich platformach. Może też pochwalić się ponad 9 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify, a liczba ta stale rośnie.

Źródło: Sony Music Poland