Nowy sezon muzyczny w Altanie

Nowy sezon muzyczny w Altanie
Już od najbliższego czwartku, zapraszamy na kolejną edycję cyklu plenerowych koncertów w Altanie w Parku Zdrojowym. Tegoroczne propozycje to różne odmiany jazzu ale zawsze w pierwszorzędnym wydaniu. Na otwarcie sezony 22 czerwca, wystąpi Apostolis Anthimos Quartet. Początek o 19.00, wstęp wolny!

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja cyklu przyciągnęła do Parku Zdrojowego bardzo liczną widownię. Dość powiedzieć, że w środku sezonu, z braku wolnych krzeseł, leżaków i parkowych ławek, nasi goście przynosili własne koce i rozkładali je na sąsiadującej z Altaną łączce.

Kameralne koncerty w Parku, okazały się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku, wystąpi sześciu wykonawców. Każdy z nich prezentuję nieco inne podejście do tematu jazzu. Już pierwszy koncert będzie połączeniem aż trzech stylów – rock'a, jazz'u i bluesa. Właśnie w takiej mieszance najlepiej czuje się legendarny muzyk Apostolis Anthimos i jego kwartet.

Kolejny koncert to jazz zaprawiony cudownym głosem z półwyspu Apenińskiego. Pochodzące z Trójmiasta trio Confusion Project zaprosiło do współpracy włoską wokalistę Simonę De Rosa. Co wyszło z takiego połączenia – dowiecie się już w lipcu.

Marakuja Trio to ekipa niemal zupełnych debiutantów. Niemal, bo pomimo tego że jeszcze nie są rozpoznawalni na muzycznej scenie, to mają za sobą wiele koncertów na scenach nie tylko Polski ale i Europy i nawet świata. Niech Was nie zmyli ich młody wiek – to muzyczni zawodowcy!

Agnieszki Hekiert świnoujścianom chyba nie trzeba przedstawiać. A za sprawą popularnego teleturnieju Twoja Twarz Brzmi Znajomo, pewnie i spora część krajowej publiczności śmiało rozpoznaję wspaniałą artystkę. Wokalizy Agnieszki i świetni muzycy gwarantują dobrą zabawę.

Kolejny zespół, tym razem z południa kraju. Mono Kolektyw to doświadczeni muzycy, którzy projektem Mono Kolektyw, dopiero zdobywają krajowe sceny. To chyba najbardziej rozbudowana instrumentalnie ekipa, jaką gościliśmy dotychczas w Altanie Koncertowej.

Ostatni z zaplanowanych koncertów to Obywatel Jazz. Projekt duetu Bolewski – Tubis, który "przetłumaczył" na język jazzu największe przeboje Grzegorza Ciechowskiego.

Poniżej pełny program na lato 2023.

22.06., godz. 19.00 Apostolis Anthimos, Altana Koncertowa w Parku Zdrojowy, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście

20.07., godz. 19.00 Simona de Rosa & Confusion Project, Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście

27.07., godz. 19.00 Marakuja Trio, Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście

10.08., godz. 19.00 Agnieszka Hekiert Trio, Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście

17.08., godz. 19.00 Mono Kolektyw, Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście

31.08., godz. 19.00 Bolewski & Tubis – Obywatel Jazz, Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście

Apostolis Anthimos Quartet

ANTHIMOS APOSTOLIS – urodzony w Polsce Grek uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów współczesnej muzyki jazzowo-rockowej. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem,SBB) ale również z jazzem i rockiem. Koncertował m in z Czesławem Niemenem,Tomaszem Stańko,grał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim czy Jimem Beardem.

Od ponad dekady gra z własnym kwartetem lub trio w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husbend i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie-czy to z SBB czy solo z własnymi projektami.

Płyty „Parallel Worlds” oraz ostatnia „Apostolis/50” zostały entuzjastycznie przyjęte przez cały muzyczny świat. To projekty,w których bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów.

PIOTR MATUSIK – wybitny muzyk grający na instrumentach klawiszowych, zdobywca Grand Prix na Festiwalu muzycznym w Belgii.

ROBERT SZEWCZUGA oraz OLAF WĘGIER- członkowie Quartetu – muzycy sesyjni, grający z najwybitniejszymi artystami jazzowymi w Europie.

MDK Świnoujście
Źródło: iswinoujscie.pl