OFF Festival Katowice 2023 coraz bliżej

07/19/23

OFF Festival Katowice 2023 coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się OFF Festival. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia w Katowicach. Gwiazdami imprezy są między innymi Pusha T oraz Confidence Man.

Pusha T wystąpi w piątek, 4 sierpnia, na Scenie Głównej Perlage, o godzinie 23:40

Raper z Virginii, którego pierwszy etap kariery to Clipse, fantastyczny duet dzielony z bratem. Od ponad dekady Pusha T pracuje na własny rachunek i na konkurencję patrzy z góry. Jego czwarty album solowy „It’s Almost Dry” (2022) zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboardu, a dograli się do niego tacy goście, jak Kanye West, Jay-Z, Pharrell Williams i Kid Cudi.

Album z 2018 roku, „Daytona”, mógł być uznany za szczyt jego kariery, chwalony zarówno przez fanów, jak i krytyków. Ale na „It’s Almost Dry”, Pusha podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej – zauważa recenzent NME i trudno się z nim nie zgodzić. Zarówno poprzednia płyta, wypełniona przede wszystkim produkcjami Westa, jak i najnowsza, zdominowana przez numery Pharrella Williamsa, nominowane były do Grammy w kategorii Best Rap Album.

Media o albumie „It’s Almost Dry”:

Czasy się zmieniają, a to nadal rap oparty na nieprawdopodobnej pewności siebie, ulicznej wiarygodności i przede wszystkim ostrych, bezbłędnie napisanych wersach. Tak dobry, że jakoś nikt za głośno nie narzeka, że to już było, że nikt tak nie nagrywa i że to cały czas o tym samym ​– Interia Muzyka​

(…) doświadczenie niezwykle przyjemne i zabawne, ale i kolorowe oraz zdywersyfikowane – Brak Kultury

Pusha T wzniósł swoją twórczość na nowy poziom i pokazał, że nie ma zamiaru osiadać na laurach. (…) Instant hip-hop classic – NME

Kwintesencja Pusha T – NPR

Najbardziej wyróżniający się głos swojego pokolenia – Pitchfork

Jego teksty tryskają poetyckimi detalami i buntowniczymi pomysłami
– The New York Times

Świetnie zbalansowany portret złożonego człowieka z poważnymi ciężarami na duszy – Rolling Stone

„It’s Almost Dry” to porywająca podróż, od początku do końca – CLASH

Werdykt jest jasny: Pusha T po raz kolejny przebił siebie samego
– Highsnobiety

Confidence Man zaprezentuje się na Scenie Głównej Perlage w niedzielę, 6 sierpnia, o 21:30

Jest Confidence Man, jest impreza! Gwiazdy tegorocznego OFF Festivalu powracają z pierwszym singlem po wydaniu albumu „TILT”. Współpraca z brytyjskim producentem Danielem Avery zatytułowana „On & On (Again)” to początek ich nowego rozdziału pod skrzydłami Polydor Records.

„On & On (Again)” to kawałek, który podbije parkiety w całej galaktyce. Uderzająca mieszanka maksymalizmu Confidence Man i porywającej energii Daniela Avery’ego na nowo definiuje ich pozycję w branży.

Confidence Man komentuje premierę: – Dan wie, co jest dobre. Wie to też conman. To idealna, seksowna para. Niegrzeczna międzynarodowa mieszanka podgatunków. Yin i Yang w spodniach spadochronowych. Zrobiliśmy to dla was. Otwórzcie drzwi i wpuście nas do środka.

Mieszkający w Londynie Daniel Avery ma za sobą rezydenturę w londyńskim Fabric, trasę koncertową z Nine Inch Nails i remiksy dla takich artystów jak Primal Scream, Metronomy i Jon Hopkins. Jego debiutancki album „Drone Logic” cieszy się 20 mln streamów, a definiujący karierę najnowszy album „Ultra Truth” zawiera współprace z SHERELLE, HAAi i Kelly Lee Owens.

Jego remiks „Feels Like A Different Thing” z ostatniej płyty Confidence Man zbliżył artystów – wówczas jeszcze na odległość. Udało im się spotkać na zeszłorocznym festiwalu Glastonbury, a wkrótce udali się do studia. „On & On (Again)” to efekt ich pierwszej sesji – piosenka powstała w zaledwie kilka godzin.

Przełomowy album „TILT” uczynił Confidence Man jednym z najgorętszych zespołów muzyki tanecznej na świecie. Są definicją przenośnej imprezy – ich występy są zaprojektowane tak, aby każdy stracił nad sobą panowanie i po prostu tańczył. Zagłębiając się w korzenie muzyki dance z lat 90. Ich muzyka jest hołdem dla takich pionierów jak Underworld, Orbital, The Prodigy i Dee-lite.

W skład zespołu wchodzą Janet Planet, Sugar Bones, Clarence McGuffie i Reggie Goodchild. W zeszłym roku Confidence Man był jednym z najgłośniejszych wykonawców Glastonbury, Rock en Seine, Primavera Sound, Governors Ball czy Splendour in the Grass.

Po fenomenalnym występie na Glastonbury singiel „Holiday” osiągnął nowe szczyty. Zespół natychmiast zaczął wyprzedawać koncerty. Tego lata odwiedzą kolejne imprezy – 6 sierpnia podbiją główną scenę OFF Festivalu.

Gospodarzem OFF Festivalu jest Miasto Katowice, a Sponsorem Głównym – Perlage.

OFF Festival Katowice 2023 odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2023, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Bilety dostępne w sprzedaży pod tym adresem.
Źródło: Universal Music Polska