Ogromny plac budowy … na świnoujskiej plaży

Ogromny plac budowy … na świnoujskiej plaży
Część plaży na wysokości Al. Interferie jest od kilkunastu dni wygrodzona, a po terenie jeżdżą fadromy i wywrotki, ułożono mnóstwo płyt, wysypywane jest specjalne kruszywo itd., co wzbudza naturalne zainteresowanie mieszkańców i turystów. Wszystkie te prace związane są z przygotowaniem terenu pod imprezę Cavaliada Summer 2023, która odbywać się będzie w dniach 22-25 czerwca, a tytularnym sponsorem imprezy jest PKO Bank Polski, patronat medialny ma TVP.

Wielkimi krokami zbliża się do Świnoujścia impreza jakiej wcześniej w mieście morskim nie było. A będzie to najbardziej rozpoznawalne wydarzenie jeździeckie w Polsce. Regularne zawody Cavaliady odbywają się w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i w Sopocie. Podstawę wydarzenia stanowią trzy filary: Sport, Expo i Show. Rywalizacja sportowa to przede wszystkim Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody, ale będzie można również obejrzeć powożenie zaprzęgami i inne pokazy. W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 koni i 160 zawodników.
Ogromny plac budowy … na świnoujskiej plaży [1]

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wiadomo, że Miasto na ten cel użyczyło bezpłatnie połowę terenu Basenu Północnego oraz teren plaży. Organizatorzy zapłacą za pobraną wodę pitną z hydrantów, która wykorzystywana była zarówno do wylewania na plażę na teren oraz jaka będzie wykorzystana na potrzeby zaplecza imprezy na Basenie Północnym.
– To było jedno z moich największych marzeń, by zawody jeździeckie zorganizować w naszym mieście. Jestem szczęśliwy, że to się udało. Przez cztery dni, od czwartku do niedzieli będziemy podziwiać wspaniałych jeźdźców i piękne konie. Dla miasta Świnoujście to ogromne wyróżnienie – mówił podczas briefingu prasowego Janusz Żmurkiewicz.

Ile kosztowało mieszkańców i miasto spełnienie marzenia Janusza Żmurkiewicza niestety nie udało się nam dowiedzieć. Od kilku dni rzecznik prezydenta milczy jak zaklęty i nie odpowiada na pytanie o koszty współfinansowania imprezy przez Miasto.

Udział w imprezie jest biletowany, a ceny nie należą do najniższych. Mieszkańcy posiadający Kartę Wyspiarza mogą zakupić bilety z 40% zniżką.Ogromny plac budowy … na świnoujskiej plaży [2]

Będzie też strefa VIP. Ta strefa jest jeszcze droższa, ale jak kogoś stać to może pogrzać się w blasku lokalnych i nie tylko pewnie ważnych i ważniejszych.Ogromny plac budowy … na świnoujskiej plaży [3]

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl