Olivia Dean debiutuje albumem „Messy”

07/05/23

Olivia Dean debiutuje albumem „Messy”

Soulowo-popowa gwiazda z Wielkiej Brytanii, Olivia Dean, prezentuje wyczekiwany debiut „Messy”. Album promują single „Dive”, „Danger”, „UFO”, „Carmen” oraz „The Hardest Part”. Ten ostatni Olivia wydała niedawno w wersji z Leonem Bridgesem.

Album „Messy” Olivii Dean jest jednym z najciekawszych debiutów, jakie ostatnio pojawiły się na brytyjskim rynku. Talent do pisania hooków, zwinne poruszanie się między gatunkami i uniwersalne opowieści o miłości, stracie i wszystkim pomiędzy – to zapewnia Olivii coraz większe grono fanów na całym świecie.

Media o Olivii Dean:

Album „Messy” jest świetną propozycją pop-soulową, która łączy nowoczesność z vintage’owym brzmieniem. Bardzo wyraźnie słychać inspirację starszymi koleżankami z BRIT School of Performing Arts
– Popkulturowcy

12-utworowy album opowiada o odkochiwaniu się i zakochiwaniu na nowo, z podnoszącymi na duchu tekstami przypominającymi rozmowę, wszystko opatrzone jej ciepłym, lśniącym, pełnym głosem – „The Independent”

Najbardziej ekscytująca nowa gwiazda z Londynu – „Evening Standard”

Album, który wreszcie podkreśla wieloletni potencjał Dean – „Rolling Stone UK”

Dean na płycie eksploruje tematykę więzi rodzinnych, zdrowej miłości oraz „braku presji na ciągłe bycie najlepszą wersją siebie”. To autentyczna Olivia Deam od początku do końca, z całym dobrodziejstwem inwentarza
– „NME”

Jedwabisty wokal otoczony delikatną, soulową produkcją w sposób, który może jednocześnie łamać oraz łatać serca – Dazed

Gwiazda popowa w każdym calu, która zaraz będzie bardzo znana
– Music Week

Dean zdobyła rozgłos za sprawą podnoszących na duchu ballad, gromadząc przy tym imponującą liczbę fanów – The Face

Piosenki Dean opowiadają o miłości do samej siebie, dodają młodym kobietom siły. Internetowe zagadnienia, z którymi łatwo się utożsamić, chwytliwe opowiadanie historii oraz mocny popowy wokal podane w odpowiedniej otoczce ironicznego humoru – ELLE

Olivia opowiada o pracach nad „Messy”: – Kiedy rozpoczęłam proces tworzenia albumu, włączyłam protokół „Rozwój”. Przez wiele, wiele lat wydawało mi się, że mój debiut musi dokładnie odzwierciedlać to, kim się stałam, że muszę podać na nim wszystkie odpowiedzi. I to przez pewną chwilę wprawiało mnie w niemałą dezorientację. Wreszcie zdałam sobie sprawę, że rozwój to proces, który nie ma końca. Dlatego nie ma sensu wymyślać sobie punktu końcowego. Po prostu: uchwycić moment, w którym jestem teraz… To zabawne, bo mam wrażenie, że moje najbardziej dopracowane utwory powstały wtedy, kiedy najmniej przejmowałam się ich doskonałością. Częściowo płyta wynika z różnego rodzaju słabości, jednak całość zrodziła się z czystej radości.

W dniu premiery albumu, Olivia opublikowała występ z utworem tytułowym z płyty. Wideo zostało nagrane przez bliskiego przyjaciela artystki, Sirusa Gahana, na zielonych terenach na południe od Londynu, w trakcie zachodu słońca:

Do fanów Olivii Dean należy m.in. Elton John, który powiedział: – Myślę, że Olivia jest wielką gwiazdą. To fantastyczna wokalistka, jest piękna, ma osobowość, która błyszczy.

Olivia Dean – „Messy” – tracklista:

1. UFO

2. Dive

3. Ladies Room

4. No Man

5. Dangerously Easy

6. Getting There (Interlude)

7. Danger

8. The Hardest Part

9. I Could Be A Florist

10. Messy

11. Everybody’s Crazy

12. Carmen

Olivia Dean urodziła się i wychowała w Walthamstow. Przed „Messy” wydała trzy uznane EP-ki: „Ok Love You Bye”, „What Am I Gonna Do On Sundays?” i „Growth”. W 2021 roku znalazła się na liście Top 20 singli z coverem „The Christmas Song”, nagranym dla Amazon Originals.

Olivia ma ponad 5 milionów słuchaczy miesięcznie na całym świecie, a w samym 2022 roku zgromadziła ponad 150 mln streamów. Do jej fanów należą dziennikarze BBC Radio 1, Beats 1, „The Guardian”, „Sunday Times Style”, Dazed, The FADER, NME, „ELLE”, gal-dem, „Vanity Fair”, Clash i wielu innych. Olivia Dean jest stałą bywalczynią nie tylko imprez muzycznych, ale i modowych. Pełni rolę ambasadorki Chanel i pojawiała się na okładkach tytułów modowych od „Wonderland” po „Puss Puss”.

Podczas pandemii Dean nawiązywała kontakt z fanami, występując przy swoim jasnożółtym aucie, którym objechała całą Wielką Brytanię, oferując bezpłatne występy. Jej pierwszy oficjalny koncert w Camden Jazz Cafe wyprzedał się natychmiast i został obejrzany ponad 7 milionów razy po tym, jak stał się wiralem na TikToku.
Źródło: Universal Music Polska