Olivia Dean wraca ze świeżym brzmieniem w nowym singlu „Time”

Źródło: Universal Music Polska
07/01/24

Olivia Dean wraca ze świeżym brzmieniem w nowym singlu „Time”

Po sukcesie debiutanckiego albumu „Messy”, nominowana do nagród BRIT oraz Mercury wokalistka i songwriterka Olivia Dean prezentuje nowy singiel. „Time” ukazało się nakładem EMI Records.

Artystka zaprezentowała „Time” na żywo podczas trzech niedawnych, wyprzedanych koncertów w londyńskim Eventim Apollo. Wydany niemal dokładnie rok premierze krążka „Messy” utwór rozpoczyna się od dźwięków gitary akustycznej i perkusji, które są podstawą tej piosenki. Wyprodukowany przez Zaca Nahome’a „Time” pokazuje Olivię od innej niż znana dotychczas strony. Współautorami piosenki są Bastian Langebaek i Matt Hales.

Olivia nagrała piosenkę w jednym podejściu, co jest nową metodą w pracy 25-latki z Londynu. W „Time” słychać inspirację brytyjskimi klasykami takimi jak David Bowie czy The Beatles. W tekście wokalistka porusza tematy, z którymi jej słuchacze stykali się już wcześniej – pojawiają się miłość, rozwój i zmiany. Artystka zadbała o to, by wnieść do piosenki szczyptę rockowego pazura w klimacie Tiny Turner, potwierdzając tym samym korektę kierunku w stosunku do tego, co Dean nagrywała wcześniej.

– „Time” narodziło się z frustracji brakiem czasu. Chodzi o chęć bycia ambitnym, doświadczania świata i robienia tych wszystkich rzeczy, przy jednoczesnym zachowaniu więzi z ludźmi, których kochasz. Nie jest łatwo utrzymać równowagę, zwłaszcza kiedy jest się kobietą. W piosence poruszam się między dwoma światami – marzycielskim i pogodnym, a następnie dzikim i chaotycznym. Dokładnie tak jak to bywa w prawdziwym życiu – wyjaśnia Olivia.

2024 r. rozpoczął się dla Olivii od trzech nominacji do nagrody BRIT. W kolejnych miesiącach artystka pojawiła się także na okładce „POP Magazine”, w brytyjskim wydaniu „Vogue”, zdążyła także zadebiutować na Coachelli oraz zagrać trasę po Europie i Wielkiej Brytanii. Mimo trzech wyprzedanych koncertów w Eventim Apollo w kolejce nadal było ponad 35 tys. fanów, dla których nie wystarczyło już wejściówek. Artystka wystąpiła na Glastonbury, przed nią koncerty m.in. na Japan’s Summer Sonic i Love Supreme Festialu. Nie zanosi się na to, by Oilivia miała w najbliższym czasie zwolnić.

Brzmienie i talent Olivii przyniosły jej stale powiększające się grono fanów. Artystka ma dziś ponad 3,5 mln słuchaczy miesięcznie na Spotify i jest jedną z najbardziej ekscytujących wschodzących gwiazd w Wielkiej Brytanii. „Time” pokazuje, że Dean ma jeszcze dużo do pokazania, co sprawia, że zdecydowanie warto mieć na nią oko.

blank