Olivia Rodrigo na szczycie Hot 100

07/12/23

Olivia Rodrigo na szczycie Hot 100

Trzykrotna laureatka Grammy Olivia Rodrigo ze spektakularnym sukcesem nowego singla „vampire”! Utwór zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard Hot 100. Tym samym Olivia jest jedyną artystką w historii, której dwa single otwierające cykl promocji albumu trafiły na pierwsze miejsce najważniejszej listy przebojów w USA.

Emocjonalny i epicki singiel zdobył w samych Stanach 35,5 mln streamów w okresie 30 czerwca-6 lipca. „vampire” to trzeci po „drivers license” i „good 4 u” singiel Olivii Rodrigo, który zadebiutował na szczycie Hot 100. Na całym świecie singiel zanotował ponad 100 mln streamów, a liczby wciąż rosną. Niedawno Olivia zaprezentowała „vampire” na żywo przy akompaniamencie pianina:

Pitchfork przyznał „vampire” tytuł „Best New Track”, dziennikarze „The New York Times”, „The Guardian” i wiele innych tytułów doceniło przewodni singiel z drugiego albumu Olivii Rodrigo, „GUTS”, którego premiera zaplanowana jest na 8 września. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży w kilku formatach.

Singiel „vampire” zanotował największy debiut solowego utworu w Spotify w 2023 roku, pokonując „Flowers” Miley Cyrus. Olivia ma także najlepszy wynik streamów pierwszego dnia w światowych rankingach pośród wykonawców, którzy urodzili się w tym stuleciu, bijąc tym samym rekord Billie Eilish. Piosenka zanotowała także świetny debiut radiowy – „vampire” w pierwszym tygodniu usłyszało 26,3 mln słuchaczy.

Oficjalny teledysk do utworu w reżyserii Petry Collins zanotował niemal 13 mln wyświetleń w 24 godziny po premierze na YouTube. Trafił też na szczyt US Trending Music Video chart.

Rodrigo pojawiła się na okładce sierpniowego numeru „Vogue”.

Debiutancki album Olivii Rodrigo „SOUR” znajduje się w Top 10 najczęściej streamowanych albumów w historii Spotify.

„SOUR” to album, który najszybciej zdobył odznaczenia platynowe lub wyższe w USA dla wszystkich utworów na płycie – jedyną płytą, której w ogóle udała się ta sztuka, jest „Invasion of Privacy” Cardi B.

Olivia Rodrigo podczas 64. ceremonii rozdania Grammy zdobyła trzy trofea: Najlepszy nowy artysta, Najlepszy popowy album wokalny oraz Najlepsze solowe wykonanie pop. Olivia była nominowana łącznie w siedmiu kategoriach. Na koncie ma szereg innych nagród, w tym m.in. American Music Award w kategorii Nowy artysta roku, Kobieta roku Billboard 2022, Kompozytorka roku ASCAP Pop Music Awards oraz Variety Hitmakers. Otrzymała także siedem nagród Billboard, jedną Brit, Juno oraz NME.
Źródło: Universal Music Polska