Olivia Rodrigo zapowiada nowy utwór – na ten powrót czekają miliony!

06/14/23

Olivia Rodrigo zapowiada nowy utwór – na ten powrót czekają miliony!

Olivia Rodrigo wreszcie z premierowym materiałem! Artystka ogłosiła, że już 30 czerwca ukaże się jej nowy utwór zatytułowany „vampire”. 

Tylko w Muzyka.sklep.pl dostępne jest limitowane wydanie singla na czerwonym winylu:

„vampire” jest pierwszym wydawnictwem Olivii Rodrigo od czasu bestsellerowego albumu „SOUR” z 2021 roku. W Polsce krążek pokrył się trzykrotną platyną, a debiutancki singiel „drivers license” dwukrotną platyną.

Zapisz singiel w swojej bibliotece i nie przegap premiery!

Olivia napisała nową piosenkę razem z producentem Danielem Nigro, który pracował wcześniej nad jej debiutem. Już sam tytuł „vampire” i jego okładka odzwierciedlają moc nowego singla – to brzmienie dojrzałej i pewnej siebie artystki, która dobrze wie, czego chce. Singiel jest już dostępny w przedsprzedaży na CD i 7-calowym winylu. Znajdziemy na nim także pierwsze demo utworu.

Niezwykle szczera, wówczas 17-letnia Olivia zachwyciła publiczność w styczniu 2021 roku debiutanckim singlem „drivers license”. Utwór zadebiutował na szczycie listy Billboard Hot 100 i stał się pierwszą piosenką w historii, która osiągnęła 80 mln odtworzeń w ciągu tygodnia od premiery. Dziś 5x platynowy singiel znany jest już na całym świecie. Jeszcze przed premierą albumu artystka podzieliła się singlami „deja vu” (3x platyna) i „good 4 u” (4x platyna i 1. miejsce na liście Billboard Hot 100).

„SOUR” zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard 200 i został najdłużej okupującym pierwszą dziesiątkę debiutem XXI wieku. Szczyt list przebojów zajął także w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii, Norwegii, Holandii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii. Dotąd album sprzedał się w 17 mln egzemplarzy i zgromadził ponad 40 mld odtworzeń. Był też najczęściej streamowanym w USA kobiecym debiutem w historii. Wszystkie 11 piosenek zdobyło odznaczenia RIAA oraz znalazło się w Top 30 listy Billboard Hot 100 – wcześniej nie udało się to żadnej innej artystce.

Debiutancki „SOUR” przyniósł jej szczęśliwe siedem nominacji do nagrody Grammy, w tym w każdej z czterech najważniejszych kategorii. Olivia zwyciężyła w trzech kategoriach, zdobywając nagrody dla Najlepszego nowego artysty, Najlepszego popowego albumu wokalnego i Najlepszego popowego występu solowego. Otrzymała także tytuł Nowej artystki roku na American Music Awards, Kobiety roku na Billboard’s 2022 Women in Music Awards oraz Songwritera roku na ASCAP Pop Music Awards i Variety Hitmakers. Wśród swoich wyróżnień Olivia ma również siedem nagród Billboard, BRIT, Juno i NME. Także jej film „Olivia Rodrigo: Driving home 2 u (a SOUR film)” zdobył nagrodę dla Najlepszego dokumentu muzycznego podczas MTV Movie & TV Awards 2022. W 2022 roku artystka wyruszyła w pierwszą trasę koncertową, dając wyprzedane koncerty w ponad 40 miastach Ameryki Północnej i Europy.

Koncentrując się na intymnych opowieściach, tworząc uzależniające refreny i bez trudu przyciągając legiony fanów, Rodrigo wspięła się na sam szczyt. Choć ma na koncie dopiero jeden album, jej muzyka jest dziś integralną częścią naszej epoki. Nadchodzący singiel „vampire” stanowi początek nowego i niezwykle ekscytującego rozdziału w jej karierze.
Źródło: Universal Music Polska