Olly Alexander i Benjamin Ingrosso odlatują w nowej wersji „Kite”

Źródło: Universal Music Polska
03/22/24

Olly Alexander i Benjamin Ingrosso odlatują w nowej wersji „Kite”

Olly Alexander pomiędzy przygotowaniami do 68. Konkursu Eurowizjii w Malmö znajduje czas na dodatkowe ekscytujące przedsięwzięcia zawodowe. Gwiazdor połączył siły ze wschodzącym szwedzkim wokalistą Benjaminem Ingrosso w nowej wersji singla „Kite”. Solowy utwór Benjamina po gościnnej zwrotce Olly’ego nabiera jeszcze większego pazura.

Benjamin Ingrosso przyznaje: – Nie mogłem się doczekać, aż ten utwór do Was trafi. Jestem fanem Olly’ego od wielu lat, więc perspektywa wydania wspólnego kawałka bardzo mnie ekscytuje. Olly to cudowny człowiek, do tego bardzo utalentowany. Jego partia w „Kite” dodaje piosence nowego wymiaru.

Również Olly Alexander nie kryje radości ze współpracy: – Kiedy po raz pierwszy usłyszałem „Kite”, poczułem szczęście i słońce. Dziękuję Benjaminowi! To naprawdę uroczy człowiek i cieszę się, że mogłem dorzucić swoje trzy grosze do tego wspaniałego kawalka.

Benjamin Ingrosso ma na koncie ponad 850 mln streamów, 15 platynowych i 17 złotych singli oraz trzy albumy długogrające, które trafiały na szczyt list sprzedaży w Szwecji. Również Olly wydał trzy świetnie przyjęte albumy, z których dwa trafiły na szczyt list sprzedaży w UK. Alexander może pochwalić się także 10 singlami w Top 40 UK oraz BRIT Billion Award (za 6,5 miliarda streamów na całym świecie). Olly Alexander odnosi sukcesy również jako aktor oraz ikona mody.

Czerpiąc z różnych muzycznych doświadczeń, Benjamin i Olly napełniają „Kite” żywą mieszanką klasycznego szwedzkiego popu, melodii pełnej duszy i współczesnych wpływów. Rezultat to zapierająca dech w piersiach podróż przed dźwięki, które odzwierciedlają talent i charyzmę obu muzyków.

Benjamin stworzył „Kite” we współpracy z tak uznanymi songwriterami jak Anya (Kylie Minogue), Jon Shave (Britney Spears, Zayn), Salem Al.-Fakir i Vincent Pontare. Za produkcję odpowiadają Shave oraz Vargas & Lagola (Avicii, Madonna, Sia, A$AP Rocky, Lady Gaga). „Kite” to pełen euforii i poczucia wolności utwór opowiadający o momencie, w którym nowe spotkanie otwiera w życiu niezliczone możliwości. To także opowieść o czerpaniu radości z życia, celebrowaniu go i docenianiu siły miłości.

Benjamin Ingrosso

Mający na koncie 850 mln streamów, imponującą kolekcję 15 platynowych i 17 złotych singli, a także trzy albumy, które trafiły na szczyt listy bestsellerów, Benjamin Ingrosso jest jedną z największych muzycznych gwiazd w Szwecji. Jego ekspresja i wszechstronność sprawiają, że artysta bywa porównywany do Bruno Marsa i George’a Michaela.

W 2021 roku Ingrosso wydał debiutancki, podwójny album „En gång i tiden” Part 1 & Part 2”, trafiając na szczyt list sprzedaży oraz w przypadku części pierwszej, także na 10. pozycję Spotify Global Debut Album Chart. Singiel „Smile” zgromadził ponad 29 mln streamów. „Man on the Moon”, utwór z Alanem Walkerem, zanotował debiut na szczycie światowych debiutów w Spotify i przekroczyło już 80 mln streamów.

Wkraczając w 2023, Ingrosso wygrał kategorię Artysta roku podczas Swedish Grammy Awards, zdobył dwie Rockbjörnen za Artystę roku i Szwedzką piosenkę roku oraz Kristallen Award za Osobowość telewizyjną roku. Wystąpił przed 20-tysięczną publicznością na Lollapaloozie w Sztokholmie, ugruntowując opinię o jego doskonałych występach na żywo.

Wraz z nadejściem 2024 roku, Benjamin podpisał kontrakt z Universal Music Group, by rozpocząć nowy etap swojej kariery. Co dziesiąty mieszkaniec Szwecji słucha muzyki Benajmina codziennie. Ingrosso intensywnie pracuje nad nowym materiałem, a jednocześnie przygotowuje się do skandynawskiej trasy koncertowej zaplanowanej na lato. Fani mogą spodziewać się wielu ekscytujących nowości.

Olly Alexander

Olly Alexander jest jedną z tych współczesnych gwiazd, które wyznaczają nowe ścieżki we współczesnym popie. Na koncie ma trzy świetnie przyjęte albumy wraz z Years & Years. Zespół ewoluował w solowy projekt Olly’ego, który postanowił rozpocząć nagrywanie pod własnym nazwiskiem. Zaczyna z przytupem, od eurowizyjnej propozycji „Dizzy”, napisanej z uznanym producentem Dannym L Harle’em.

Alexander współpracował z największymi gwiazdami współczesnej muzyki – w tym zaszczytnym gronie są m.in. Elton John, Kylie Minogue i Pet Shop Boys. Arysta doczekał się niedawno przedstawiającej jego wizerunek figury w muzeum Madame Tussauds w Londynie. To odpowiednie miejsce dla artysty, która przyczynił się do trwałej zmiany brytyjskiej kultury, a teraz reprezentuje ojczyznę na scenie, o której marzył od dzieciństwa.

blank