Omar Apollo o frustracji i związkach na odległość. Nowy utwór „Spite”

blank

Źródło: Warner Music Poland
04/05/24

Omar Apollo o frustracji i związkach na odległość. Nowy utwór „Spite”

Nominowany do nagrody Grammy®, Omar Apollo, przedstawia singiel „Spite”- pierwszy utwór z jego oczekiwanego drugiego albumu. Piosence, która podgrzewa atmosferę przed premierą płyty, towarzyszy wyreżyserowany przez Bandiz teledysk. Omar zwiastował wcześniej następcę debiutu i początek nowego rozdziału w swojej karierze niedawnym postem w social mediach z podpisem „LP2”.

W „Spite” Apollo zmaga się z frustracją, jaką odczuwa wobec ukochanej osoby. „Spite” to piosenka o związku na odległość i chęci pokazania drugiej osobie, że czujesz się dobrze bez niej – wyjaśnia Omar. To pełen złości numer o tym, że nie można mieć kogoś tylko dla siebie.

W ubiegłym roku Omar Apollo nie tylko wydał „Live for Me”, ale też po raz pierwszy wyprzedał prestiżowe Madison Square Garden w Nowym Jorku, gdzie byli z Danielem Caesarem równoprawnymi gwiazdami wieczoru. Wcześniej supportował SZA podczas jej wyprzedanej halowej trasy.

W 2022 roku Omar Apollo wydał debiutancki album „IVORY”, który został powszechnie doceniony za zacieranie granic gatunkowych i barier językowych. Przełożyło się to na nominację do Grammy dla najlepszego nowego artysty i przyniosło 26-latkowi komercyjny sukces, w tym 7-tygodniową obecność na liście Billboard Hot 100 ze swoim pierwszym platynowym singlem „Evergreen (You Didn’t Deserve Me At All)”.

Omar mógł pochwalić się także uznaniem krytyków, trafiając na roczne podsumowania takich tytułów, jak NPR, The FADER, Billboard, Complex, Esquire czy Rolling Stone. Pojawiał się też w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych, by wymienić tylko wykonanie „Killing Me” w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

Od czasu wydania singla „3 Boys” w lutym 2023 roku, Omar został mianowany pierwszym ambasadorem marki pielęgnacyjnej Youth to the People, a także nową twarzą kampanii odzieży męskiej Loewe pod kreatywnym kierownictwem Jonathana Andersona.