OMAR APOLLO przedstawia „God Said No”

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/28/24

OMAR APOLLO przedstawia „God Said No”

Omar Apollo wydał właśnie najnowszy album „God Said No”. Stworzony z pomocą producenta wykonawczego Teo Halma, materiał ukazuje się nieco ponad dwa lata po premierze uznanego przez krytyków debiutu wokalisty, „Ivory”.

Nową płytę poprzedzały publikowane od wiosny single „Spite”, „Less Of You” i „Dispose of Me”. Ostatni z nich Omar Apollo wykonał niedawno w programie „The Late Show with Stephen Colbert”.

Na „God Said No” gościnnie wystąpili muzyk Mustafa w utworze „Plane Trees” i aktor Pedro Pascal w trafnie zatytułowanym melorecytowanym numerze „Pedro”. Tytuł albumu jest interpretacją sentencji „lo que sera, sera”, co tłumaczy się jako „cokolwiek ma być, będzie” lub „jest tym, czym jest”.

Wyrażenie w pewien sposób podsumowuje temat płyty oraz ironiczne spojrzenie Omara na cierpienie, które wynika z poddania się i zaakceptowania wszystkiego, co rzuca na ciebie życie, związek lub kochanek.

Po wydaniu „God Said No”, Omar Apollo wyruszy w północnoamerykańską trasę koncertową, która rozpocznie się 20 sierpnia w jego rodzinnym stanie Indiana. Wśród supportujących artystów znaleźli się Kevin Abstract, Malcolm Todd i Ravyn Lenae.

„God Said No” zrodził się z wiru wydarzeń po debiucie i niekończących się trasach koncertowych, m.in. solowej trasy Omara oraz supportowaniu SZA i Billie Eilish w Ameryce Łacińskiej. Jesienią Omar spędził trzy miesiące w Londynie, gdzie podczas spacerów po mokrych, brukowanych ulicach czerpał inspiracje z poezji Mary Oliver, Victorii Chang i Oceana Vuonga. Jego muzycznymi inspiracjami podczas pobytu w Londynie byli tacy artyści, jak Kate Bush, Labi Siffre, Giorgio Moroder, Beyoncé i Lana del Rey.

Pracując w legendarnych londyńskich Abbey Road Studios z zaufanymi współpracownikami – producentami Halmem, Blakiem Slatkinem i Carterem Langiem, wokalista stworzył podwaliny pod swój muzyczny melodramat. Zrodzona z emocjonalnego wyczerpania, które było efektem zakończonego burzliwego romansu, składająca się z 14 utworów płyta, tytuł zawdzięcza rozmowie Apolla z przyjacielem. Analizując zakończony związek, powiedział: „Dałem z siebie wszystko” i dodał „a Bóg powiedział ‚nie’”.

To, co zaczęło się podczas londyńskiej podróży, zaowocowało najbardziej uduchowionym dziełem Omara, dopracowanym w studiach w Los Angeles, Nowym Jorku i Miami pod koniec 2023 roku..

W 2022 roku Omar Apollo wydał debiutancki album Ivory, który został szeroko doceniony za zdolność do przekraczania granic gatunkowych i językowych. Przyniosło to nominację do Grammy w 2023 roku w kategorii Najlepszy Nowy Artysta oraz sukces komercyjny, w tym 7-tygodniowy pobyt na liście Billboard Hot 100. Omar zdobył również uznanie krytyków, znajdując się na listach najlepszych albumów roku renomowanych mediów, takich jak NPR, The FADER, Billboard, Complex, Esquire i Rolling Stone. Po wydaniu debiutanckiego albumu wystąpił w NPR’s Tiny Desk, Jimmy Kimmel Live!, oraz zaprezentował singiel „Killing Me” w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Ponadto, Omar został pierwszym ambasadorem marki pielęgnacyjnej Youth to the People i jest obecnie twarzą kampanii męskiej LOEWE pod kierownictwem kreatywnym Jonathana Andersona, którą Apollo zaprezentował na okładce najnowszego numeru VMAN.