Omar Apollo zapowiada drugi album „God Said No”. Premiera 28 czerwca

blank

Źródło: Warner Music Poland
05/17/24

Omar Apollo zapowiada drugi album „God Said No”. Premiera 28 czerwca

Omar Apollo ogłasza, że jego drugi album studyjny, God Said No, ukaże się 28 czerwca nakładem Warner Records. Wraz z tą informacją Apollo prezentuje nowy singiel „Dispose of Me” wraz z teledyskiem, w którym występuje z 14-osobowym zespołem.

Omar i jego zespół nadają nowy wymiar „Dispose Of Me”, otoczeni najbliższymi przyjaciółmi i współpracownikami artysty. God Said No zostało wyprodukowane przez Teo Halma i znajdują się na nim gościnne występy Mustafy oraz aktora Pedro Pascala. Tytuł albumu to interpretacja powiedzenia „lo que sera, sera” („co ma być, to będzie” lub „jest, jak jest”), które odzwierciedla humorystyczne podejście Omara do cierpienia wynikającego z poddania się i akceptacji wszystkiego, co nas spotyka.

Album powstał ponad dwa lata po wydaniu debiutanckiego Ivory, który przyniósł Omarowi nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta w 2023 roku.

God Said No zrodził się z wiru wydarzeń po debiucie i nieustannych tras koncertowych, m.in. podczas głównej trasy Omara oraz koncertów wspierających trasy SZA i Billie Eilish w Ameryce Łacińskiej. Omar spędził trzy miesiące jesienią w Londynie, gdzie podczas spacerów po mokrych, brukowanych ulicach czerpał inspiracje z poezji Mary Oliver, Victorii Chang i Oceana Vuonga. W rozmowie z Rolling Stone w majowym wydaniu, Omar wymienił artystów takich jak Kate Bush, Labi Siffre, Giorgio Moroder, Beyoncé i Lana del Rey jako swoje inspiracje muzyczne podczas pobytu w Londynie.

Pracując w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie z zaufanymi współpracownikami, producentami Teo Halmem, Carterem Langiem i Blakiem Slatkinem, Apollo stworzył podstawy swojego emocjonalnego albumu. 14-utworowy album to przegląd emocjonalnych ruin po burzliwym romansie. Tytuł albumu pochodzi z wypowiedzi przyjaciela Omara przetwarzającego związek. „Dałem z siebie wszystko,” mówi Apollo, „a Bóg powiedział ‚nie’.” Co zaczęło się podczas pobytu w Londynie, zostało dopracowane w studiach w Los Angeles, Nowym Jorku i Miami pod koniec 2023 roku.

„Dispose of Me” to kolejny singiel po „Spite”, który został wydany w zeszłym miesiącu i spotkał się z dużym entuzjazmem. W zeszłym tygodniu Omar zabłysnął podczas swojego debiutu na Met Gala, ubrany w niestandardowy garnitur od LOEWE, który przyniósł mu tytuł Najlepiej Ubranego od The Cut, Vogue i WWD.

W 2022 roku Omar Apollo wydał debiutancki album Ivory, który został szeroko doceniony za zdolność do przekraczania granic gatunkowych i językowych. Przyniosło to nominację do Grammy w 2023 roku w kategorii Najlepszy Nowy Artysta oraz sukces komercyjny, w tym 7-tygodniowy pobyt na liście Billboard Hot 100. Omar zdobył również uznanie krytyków, znajdując się na listach najlepszych albumów roku renomowanych mediów, takich jak NPR, The FADER, Billboard, Complex, Esquire i Rolling Stone. Po wydaniu debiutanckiego albumu wystąpił w NPR’s Tiny Desk, Jimmy Kimmel Live!, oraz zaprezentował singiel „Killing Me” w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Ponadto, Omar został pierwszym ambasadorem marki pielęgnacyjnej Youth to the People i jest obecnie twarzą kampanii męskiej LOEWE pod kierownictwem kreatywnym Jonathana Andersona, którą Apollo zaprezentował na okładce najnowszego numeru VMAN.