Only The Poets prezentują nowy singiel „Gone By Now”

Źródło: Universal Music Polska
03/22/24

Only The Poets prezentują nowy singiel „Gone By Now”

Grupa zapowiedziała nową EP-kę.

Czteroosobowy alt-popowy zespół Only The Poets zapowiedział wyczekiwaną EP-kę „One More Night”. Wydawnictwo ukaże się 7 czerwca, tymczasem już teraz można posłuchać singla „Gone By Now”, który robi furorę na koncertach grupy.

Na nadchodzącym wydawnictwie obok euforycznego „One More Night” znajdzie się także sześć innych porywających piosenek, ukazujących zespół w najpełniejszej dotychczas krasie.

– Czerpaliśmy z tego co dzieje się we współczesnym popie, mieszając to z britpopem. Sporo eksperymentowaliśmy z harmoniami wokalnymi. Nieustannie mamy z tyłu głowy to, jak te piosenki będą brzmiały na żywo. Zależało nam na tym, by uzyskać iście stadionowy efekt – mówi frontman grupy Tommy Longhurst.

Zespół jest obecnie w trakcie złożonej 22 koncertów trasie po Europie. W lutym grupa zawitała do Krakowa. Obecne tournée zakończy się 11 kwietnia w Lille, tymczasem już w czerwcu zespół ruszy w trasę po Wielkiej Brytanii.

Only The Poets nagrywali „One More Night”, podróżując z kraju do kraju. – Jesteśmy podekscytowani tym, że tak duża część EP-ki została zrobiona tylko przez naszą czwórkę. Nagrywanie podczas trasy koncertowej to dla nas ciekawy sposób pracy. Nigdy wcześniej nie robiliśmy czegoś takiego – komentują artyści. Dodajmy, że obowiązki producentów w trakcie sesji nagraniowych podczas tournée pełnili Marcus Yates i Clem Cherry, odpowiednio perkusista i gitarzysta Only The Poets.

Współtworzona przez wokalistę Tommy’ego Longhursta, basistę Andy’ego „Roo” Burge’a, gitarzystę Clema Cherry’ego i perkusistę Marcusa Yatesa grupa z Reading w ciągu zaledwie kilku lat ugruntowała swoją pozycję jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów koncertowych. Do niedawna nie mieli podpisanego kontraktu płytowego. Hołdując idei „zrób to sam” zaczynali praktycznie od zera, występując na studenckich domówkach, w pubach i małych klubach, zamieniając je w ubiegłym roku na wyprzedane, mogące pomieścić nawet ponad 1600 osób sale w Wielkiej Brytanii i Europie.

„One More Night” – lista utworów wersji digital:

One More Night

Gone By Now

I Don’t Wanna Be Your Friend (explicit)

All This Time

It’s Okay (Not to Be Okay)

Change

One More Night (alt version)

One More Night (live version)

 

„One More Night” – lista utworów wersji fizycznej:

One More Night

Gone By Now

I Don’t Wanna Be Your Friend (explicit)

All This Time

It’s Okay (Not to Be Okay)

Change

Black and Blue (demo)

One More Night (alt version)

One More Night (live version)

blank