Only The Poets z premierowym singlem „I Don’t Wanna Be Your Friends”

Źródło: Universal Music Polska
04/12/24

Only The Poets z premierowym singlem „I Don’t Wanna Be Your Friends”

Piosenka znajdzie się na szykowanej na czerwiec EP-ce grupy.

Czteroosobowy alt-popowy zespół Only The Poets zapowiedział niedawno EP-kę „One More Night”. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 7 czerwca, tymczasem już teraz można posłuchać nowego promującego je singla zatytułowanego „I Don’t Wanna Be Your Friends”.

Na nadchodzącym wydawnictwie obok premierowego utworu i euforycznych „One More Night” oraz „Gone By Now” znajdą się także cztery inne porywające piosenki, ukazujące Only The Poets w najpełniejszej dotychczas krasie. Zespół skonsolidował synth-popowe brzmienie, rozświetlające je pełnymi szczerych emocji tekstami.

– Czerpaliśmy z tego co dzieje się we współczesnym popie, mieszając to z britpopem. Sporo eksperymentowaliśmy z harmoniami wokalnymi. Nieustannie mamy z tyłu głowy to, jak te piosenki będą brzmiały na żywo. Zależało nam na tym, by uzyskać iście stadionowy efekt – mówi frontman grupy Tommy Longhurst.

Napisana i wyprodukowana przez zespół piosenka „I Don’t Wanna Be Your Friend” łączy w sobie ponurą gitarową aranżację i ognisty wokal Tommy’ego, składając się na dojrzały dark-popowy kawałek. Ostry jak brzytwa, stworzony z myślą o koncertach refren sprawia, że fani, którzy mieli okazję usłyszeć kawałek na żywo na jednym z wiosennych koncertów z miejsca go pokochali

Only The Poets nagrywali „One More Night”, podróżując z kraju do kraju. – Jesteśmy podekscytowani tym, że tak duża część EP-ki została zrobione tylko przez naszą czwórkę. Nagrywanie podczas trasy koncertowej to dla nas ciekawy sposób pracy. Nigdy wcześniej nie robiliśmy czegoś takiego – komentują artyści. Dodajmy, że obowiązki producentów w trakcie sesji nagraniowych podczas tournée pełnili Marcus Yates i Clem Cherry, odpowiednio perkusista i gitarzysta Only The Poets.

Współtworzony przez wokalistę Tommy’ego Longhursta, basistę Andy’ego „Roo” Burge’a, gitarzystę Clema Cherry’ego i perkusistę Marcusa Yatesa zespół z Reading w ciągu zaledwie kilku lat ugruntował swoją pozycję jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów koncertowych. Do niedawna nie mieli podpisanego kontraktu płytowego. Hołdując idei „zrób to sam” zaczynali praktycznie od zera, występując na studenckich domówkach, w pubach i małych klubach, zamieniając je w ubiegłym roku na wyprzedane, mogące pomieścić nawet ponad 1600 osób sale w Wielkiej Brytanii i Europie.

„One More Night” – lista utworów wersji digital:

1. One More Night

2. Gone By Now

3. I Don’t Wanna Be Your Friend (explicit)

4. All This Time

5. It’s Okay (Not to Be Okay)

6. Change

7. One More Night (alt version)

8. One More Night (live version)

 

„One More Night” – lista utworów wersji fizycznej:

1. One More Night

2. Gone By Now

3. I Don’t Wanna Be Your Friend (explicit)

4. All This Time

5. It’s Okay (Not to Be Okay)

6. Change

7. Black and Blue (demo)

8. One More Night (alt version)

9. One More Night (live version)

blank