Only The Poets zaprezentowali nowy singiel

Źródło: Universal Music Polska
02/05/24

Only The Poets zaprezentowali nowy singiel

Grupa rozpoczyna w tym miesiącu trasę koncertową, w ramach której odwiedzi między innymi Kraków i Poznań.

Szacunek i uznanie, którymi darzą fanów, wydają się być autentyczne. Najbardziej rzuca się to w oczy wtedy, gdy znajdują się razem w jednym pomieszczeniu – CLASH

Altpopowy kwartet Only The Poets podzielił się z fanami swoim euforycznym singlem „One More Night”, w którym wokalista Tommy Longhurst przy dźwiękach gitar i pulsujących syntezatorów wspomina utracone letnie wieczory. – To utwór o życiu chwilą. Wracam w nim do nocy, w których nic innego się nie liczyło i wszystko wydawało się być w porządku. To opowieść o tych wieczorach i nocach, które okazały się jednymi z najlepszych momentów twojego życia, choć wówczas kompletnie nie zdawałeś sobie z tego sprawy – komentuje Tommy.

„One More Night” to pierwszy tegoroczny singiel Only The Poets i zapowiedź tego, że nadchodzące miesiące będą dla grupy równie dobre jak miniony rok. W 2023 r. zespół z Reading zagrał 50 koncertów w dziesięciu różnych krajach, występując łącznie dla ponad 20 tys. widzów. Ich piosenki odtwarzano na Spotify 10 mln razy, dodatkowo ponad 150 tys. osób odkryło je dzięki wyszukiwaniu w aplikacji Shazam. Zespół wyprzedał tournée po Wielkiej Brytanii, którą zakończył koncertem w prestiżowym Shepherds’ Bush Empire. W związku z dużym zainteresowaniem grupa zagrała jeszcze niewielką – także wyprzedaną – trasę „Homecoming”, w ramach której odwiedził Glasgow, Newcastle, Leeds, Manchester, Bristol i Londyn. Zespół pojawił się również na scenie BBC Introducing podczas festiwalu w ich rodzinnym Reading, co było następstwem wsparcia ze strony BBC Radio 1.

Współtworzony przez wokalistę Tommy’ego Longhursta, basistę Andy’ego „Roo” Burge’a, gitarzystę Clema Cherry’ego i perkusistę Marcusa Yatesa zespół z Reading w ciągu zaledwie kilku lat ugruntował swoją pozycję jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów koncertowych. Do niedawna nie mieli podpisanego kontraktu płytowego. Hołdując idei „zrób to sam” zaczynali praktycznie od zera, występując na studenckich domówkach, w pubach i małych klubach, zamieniając je w ubiegłym roku na wyprzedane, mogące pomieścić nawet ponad 1600 osób sale w Wielkiej Brytanii i Europie.

Jesienią zespół nie tylko wydał adresowany do wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli złamane serca singiel „Looking At You”, ale ogłosił również rozpiskę rozpoczynającej się właśnie trasy „One More Night”. W ciągu 22 dni zespół zawita m.in. do Mediolanu, Berlina, Pragi, Oslo czy Lille. 18 lutego grupa wystąpi w krakowskim klubie Studio, a dzień później w poznańskiej Tamie.

blank