Oscar Jerome prezentuje „Breathe Deep”

08/14/20

Oscar Jerome prezentuje „Breathe Deep”

Debiutancki album Oscara Jerome’a zatytułowany „Breathe Deep” jest już dostępny w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

„Breathe Deep” to skok prosto w głęboki koniec prężnej sceny i sygnał, że to kolejne nowe nazwisko, na które koniecznie musimy zwracać uwagę – Loud & Quiet, 8/10

Album prosto z serca, który trafia w sam środek duszy – The Line of Best Fit, 8/10, Album of the Week

Przez to wydawnictwo gitarzysty Kokoroko płynie mnóstwo pozytywnej energii… Debiutancki album, który brzmi tak, jakby twój przyjaciel cię przytulił – Mojo, 4/5

Centralna postać na londyńskiej scenie jazzowej – Complex

Zachwycający debiut solowy – Observer

Urodzony w Norwich artysta jest jednym z najciekawszych przedstawicieli brytyjskiej sceny nu-jazz. Studiował w prestiżowym Trinity Laban Conservatoire (Fela Kuti, Moses Boyd). Jeszcze przed wydaniem debiutu udało mu się współpracować z takimi muzykami jak Kamasi Washington, Yussef Dayes, Shabaka Hutchings czy Moses Boyd.

Znakomitych gości nie zabrakło na „Breathe Deep”: na krążku słyszymy m.in. muzyków z Afrobeatowego zespołu Jerome’a, Kokoroko (dla którego Oscar napisał przełomowy utwór „Abusey Junction”), Ezra Collective, Sons of Kemet, Maisha, Steam Down czy Lianne La Havas.

Na „Breathe Deep” znalazł się również hołd dla wielkich mistrzów Jerome’a: George’a Bensona, Granta Greena czy Kenny’ego Burrella. „Timeless” z gościnnym udziałem Lianne La Havas jest dedykowana ojcu muzyka: „Osoby, które kochamy, traktujemy jako stałe punkty naszego życia. Współpraca z Lianne to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Zrobiła dokładnie to, o czym skrycie marzyłem. Bardzo cenię naszą znajomość”.

Oscar Jerome na swoim debiucie celebruje dawnych i współczesnych muzyków, którzy go zainspirowali. Część z nich pojawia się gościnnie na krążku, a jednocześnie pokazuje, że wytacza autorską ścieżkę jazzu.

Zaplanowany na listopad tego roku koncert Oscara Jerome’a w Warszawie zostaje przełożony na 2021. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia:

 Tracklista:
 1. Searching For Aliens
 2. Sun For Someone
 3. Give Back What U Stole From Me
 4. Your Saint Ft. Brother Portrait Ft. Brother Portrait
 5. Coy Moon
 6. What’s Up Buttercup
 7. Gravitate
 8. Fkn Happy Days ’N’ That
 9. Timeless Ft. Lianne La Havas
 10. Draggin’ My Heels
 11. Joy Is You

Źródło: Universal Music Polska