OSP Przytór – do pożaru balotów siana

OSP Przytór - do pożaru balotów siana
We wtorkowe późne popołudnie 12 września 2023r., o godzinie 18:55, mieszkańcy Przytóru, znajdującego się przy ul. Pomorskiej, dostrzegli ogromne dymy unoszące się w powietrze. Okazało się, że to pożar balotów siana. W oka mgnieniu, sytuacja wymagała interwencji straży pożarnej, by uchronić okolicę od ewentualnego rozprzestrzeniania się ognia.

Niezwłocznie na miejsce przybyły jednostki straży pożarnej:

JRG 2 GCBA
JRG 2 GBA
oraz OSP Przytór GBA.
OSP Przytór - do pożaru balotów siana [1]

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, natychmiast przystąpili do działań gaśniczych. Pożar balotów siana jest specyficzny i często trudny do ugaszenia, ponieważ płonący materiał jest zwartej złożony, a ogień może być "zakopany" wewnątrz balotu. Dlatego jednym z działań, które strażacy podjęli, było rozrzucenie balotów przy użyciu wideł i bosaków. Dzięki temu można było dotrzeć do płonących wnętrz i skuteczniej podać prądy wody.OSP Przytór - do pożaru balotów siana [2]

W trakcie działań ratowniczych, strażacy użyli dwóch prądów wody, aby skutecznie stłumić płomienie i zapewnić bezpieczeństwo okolicznym budynkom oraz przyległym terenom.OSP Przytór - do pożaru balotów siana [3]

Współpraca pomiędzy jednostkami była ważna. Pożar został opanowany, a potencjalne zagrożenie dla okolicy – zminimalizowane.

Chociaż pożar balotów siana był poważnym wydarzeniem, to dzięki skoordynowanej reakcji straży pożarnej, nie doszło do tragicznych skutków.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl