OSP Przytór wspomagała w nocnej akcji gaśniczej: Pożar samochodu osobowego i łodzi

OSP Przytór wspomagała w nocnej akcji gaśniczej: Pożar samochodu osobowego i łodzi
W nocy, kiedy większość z nas spokojnie odpoczywała, strażacy z OSP Przytór i jednostek powiązanych byli na nogach, walcząc z niebezpiecznym pożarem. 19 lipca 2023 roku o godzinie 2:36, zastęp OSP Przytór został wezwany na miejsce zdarzenia przy ul. Sztormowej. Miejsce interwencji wypełnione było żarem płonącego samochodu osobowego.

Obiekt, którym był samochód, doszczętnie się spalił, pozostawiając za sobą jedynie zarys swojej wcześniejszej formy. Niemniej jednak, działania strażaków nie były bez znaczenia. Prace OSP Przytór polegały na wspieraniu Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i Wojskowej Straży (WSP), które były już na miejscu zdarzenia.
OSP Przytór wspomagała w nocnej akcji gaśniczej: Pożar samochodu osobowego i łodzi [1]

Działania OSP Przytór polegały na rozciągnięciu materiału palnego i dowiezieniu wody. Po ugaszeniu pożaru, działania zostały zakończone.
OSP Przytór wspomagała w nocnej akcji gaśniczej: Pożar samochodu osobowego i łodzi [2]

To zdarzenie jest potwierdzeniem, że bez względu na porę dnia i nocy, strażacy są gotowi na wezwanie, gotowi, aby pomóc i zabezpieczyć społeczność. Jest to dowód na niezłomną odwagę i determinację strażaków, którzy ryzykują swoje życie, aby chronić nasze.OSP Przytór wspomagała w nocnej akcji gaśniczej: Pożar samochodu osobowego i łodzi [3]

– Informuję, że 19 lipca 2023 r. o godzinie 02:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Sztormowej w Świnoujściu. Po dojeździe na miejsce strażacy stwierdzili rozwinięty pożar samochodu osobowego oraz części kadłuba łodzi. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru za pomocą dwóch linii gaśniczych. W działaniach trwających do godziny 03:28 brało udział 14 strażaków (PSP, OSP, WSP) w łącznej obsadzie 4 pojazdów pożarniczych. – informuje kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl