Ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa zachodniopomorskiego

Ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa zachodniopomorskiego
Dyżurny prognosta Damian Zdonek z Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ostrzega mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, a w szczególności powiatu Świnoujścia i powiatu Kamieńskiego, o nadchodzących niebezpiecznych warunkach pogodowych. Ostrzeżenie jest ważne od godziny 14:00 do godziny 22:00 dnia 29 lipca 2023 roku.

Wydane ostrzeżenie dotyczy całego województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Prognozowane są słabe i umiarkowane burze z opadami deszczu do 25-35 mm, porywami wiatru do 70-90 km/h oraz lokalnie opadami małego gradu o średnicy 1-3 cm.

Takie warunki pogodowe stanowią poważne zagrożenie. Możliwe skutki to utrata życia, zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych, utrudnienia komunikacyjne, łamanie gałęzi drzew, a także ryzyko wybuchu pożaru. Prosimy mieszkańców o ostrożność i unikanie niebezpieczeństw.

W sytuacji groźby burzy z gradem, zaleca się pozostanie w domu lub innym bezpiecznym miejscu, unikanie otwartych przestrzeni, drzew, metalowych konstrukcji oraz ciał wodnych. Nie należy używać urządzeń elektrycznych i telefonów stacjonarnych. Jeżeli jesteś na drodze, najlepiej zatrzymać się i pozostać w pojeździe do czasu zakończenia burzy.

Apelujemy o śledzenie bieżących prognoz pogody i ostrzeżeń meteorologicznych, a także o zachowanie szczególnej ostrożności. W razie konieczności kontaktu z służbami ratunkowymi, prosimy o korzystanie z numeru alarmowego 112.

Zadbajmy o siebie i nasze bliskie, pamiętając, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zachowajmy rozwagę i zdrowy rozsądek w obliczu nadchodzącej niepogody.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl