Ozuna i Tokischa łączą siły w „Somos Iguales”

53a143e814c59d6dff206393f11549d6

08/12/22

Ozuna i Tokischa łączą siły w „Somos Iguales”

Wielokrotnie nagradzany piosenkarz, autor tekstów i światowy idol muzyki latynoskiej, Ozuna, łączy siły z bezkompromisową dominikańską raperką Tokischą. „Somos Iguales” to zaraźliwy, taneczny utwór, który zachęca słuchacza do porzucenia wszelkich zahamowań. Premierze towarzyszy nakręcony w Madrycie teledysk.

W narracji „Somos Iguales” artyści wzywają do równości i inkluzywności, podkreślając moc muzyki i tańca jako jednoczącej siły, która przekracza społeczne i kulturowe bariery. Swoim potężnym głosem Ozuna stwierdza, że „tutaj wszyscy jesteśmy tacy sami”. Tokischa dodaje utworowi magii autentyczności.

„Somos Iguales” ożywia klasyczny reggae dancehall, wykorzystując fragmenty oryginalnego utworu „Rich Girl” (1993) brytyjskiego duetu Louchie Lou i Michie One. Piosenka została wyprodukowana przez DJ-a Luiana, Mambo Kingz, Jowny i Hydro, co zaowocowało połączeniem współczesnego reggaetonu i dembow.

Koncepcja  teledysku do „Somos Iguales” w reżyserii Nuno Gomesa oddaje główne przesłanie utworu z nieco innej perspektywy. Widzimy w nim artystów włamujących się do sali, w której odbywa się spotkanie z przywódcami różnych narodów. Zahipnotyzowani muzyką Ozuny i Tokischy, wszyscy w pokoju, przywódcy, organy ścigania i sami artyści, wspólnie tańczą w tym samym rytmie.

30 września Ozuna rozpocznie amerykańską część swojej światowej trasy koncertowej. Wcześniej portorykański piosenkarz i autor tekstów pojawi się w „Good Morning America” w ramach Summer Concert Series w nowojorskim Central Parku w Nowym Jorku.

Wielokrotnie nagradzany portorykański piosenkarz i autor tekstów Ozuna jest jedną z największych światowych gwiazd współczesnej muzyki latynoskiej. Od rozpoczęcia kariery w 2015 roku, zdobył niezliczone wyróżnienia, w tym znalazł się na liście najbardziej wpływowych ludzi magazynu „Time” (2019), zdobył tytuł „Współczesnego Latynoskiego Autora Piosenki Roku” (2019, 2021) oraz nagrodę „Współczesnej Latynoskiej Piosenki Roku” za „Taki Taki” (2020). W listopadzie 2020 wygrał dwie nagrody Latin Grammy za współpracę „Yo x Ti, Tú x Mí” z ROSALÍĄ. W ubiegłym roku został także uhonorowany nagrodą „Extraordinary Evolution Award” podczas Latin American Music Awards. W Republice Dominikany otrzymał niedawno nagrodę Soberano Solidario za swoją działalność charytatywną. Jest także czterokrotnym rekordzistą Guinnessa dzięki wielu muzycznym osiągnięciom.

Tokischa to wschodzący talent, który dekonstruuje wyobrażenia i normy otaczające role kobiet. Jej styl to surowy, autentyczny trap, do którego odważy się dążyć niewielu artystów. W swoim świecie Tokischa nie boi się pokazywać społeczeństwu tego, co robi, co lubi i kim jest. Promuje styl życia wolny od hipokryzji i stereotypów płciowych. Jej piosenki wyróżnia między innymi natychmiast rozpoznawalny wokal. Oprócz własnych przełomowych utworów dembow, które już stały się hitami w jej rodzinnej Dominikanie i innych hiszpańskojęzycznych krajach, przyciągając miliony wyświetleń na YouTube w ciągu ostatnich trzech lat, Tokischa zwróciła uwagę większej liczby międzynarodowych fanów dzięki dwóm uznanym przez krytyków współpracom z Rosalíą („Linda” i „La combi Versace”), współpracy z J Balvinem i ostatnio „ESTILAZO” z Marshmello.

Źródło: Sony Music Poland