Palił się pustostan przy ulicy Steyera

Palił się pustostan przy ulicy Steyera
Pożar drewnianego baraku przy ulicy Steyera objął ścianę frontową, drzwi oraz część stropu. Do ugaszenia ognia zostały skierowane dwa pojazdy z załogą strażaków.

Płomienie dostrzeżono po godzinie 19.00 19 lipca 2023 r. Palił się drewniany barak będący pustostanem. Na miejsce przyjechały dwa wozy pożarnicze oraz siedmiu strażaków, którzy podjęli akcję gaszenia. Do stłumienia ognia użyli jednej inii gaśniczej, następnie przewietrzyli obiekt. Ważne było również sprawdzenie pogorzeliska za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ukrytych płomieni. Akcja zakończyła się tuż po godzinie 20.00.
Palił się pustostan przy ulicy Steyera [1]

– 19 lipca 2023 r. o godzinie 19:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Steyera w Świnoujściu. Po dojeździe na miejsce strażacy stwierdzili pożar drewnianego baraku. Pożarem objęta była ściana frontowa, drzwi oraz część stropu pustostanu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru za pomocą jednej linii gaśniczej. Po ugaszeniu przewietrzono budynek oraz sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną. Nie stwierdzono pożarów ukrytych. W działaniach trwających do godziny 20:03 brało udział 7 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Świnoujściu w łącznej obsadzie 2 pojazdów pożarniczych – poinformował kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy Komenda Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.Palił się pustostan przy ulicy Steyera [2]
Palił się pustostan przy ulicy Steyera [3]

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl