Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 30 – lecia

Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 30 - lecia
Lipiec 2022 roku jest ważnym miesiącem dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. To właśnie 30 lat temu 1 lipca 1992 r. powstała Państwowa Straż Pożarna – umundurowana formacja wyposażona w specjalistyczny sprzęt do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Państwowa Straż Pożarna to 30 lat doświadczeń, ciągłego zwiększania bezpieczeństwa ludzi, zwierząt, środowiska oraz mienia. Ten główny cel realizowany jest poprzez walkę z pożarami lub innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, ratownictwo chemiczne, ratownictwo ekologiczne i ratownictwo medyczne.
Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 30 - lecia [1]

W Świnoujściu mamy dwie Jednostki Ratowniczo Gaśnicze. Są one wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt służący do realizacji ustawowych zadań i usytuowane są po obu stronach cieśniny Świny. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej ze Świnoujścia od ponad roku przygotowują się do likwidacji potencjalnych zagrożeń w powstającym obecnie tunelu łączącym wyspę Uznam z wyspą Wolin.Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 30 - lecia [2]

Film udostępniony przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej:

oficer prasowy KM PSP w Świnoujściu
kpt. Paweł Piorun

źródło: www.iswinoujscie.pl