Parking pełen śmieci?-OSiR wyjaśnia i apeluje

Parking pełen śmieci?-OSiR wyjaśnia i apeluje
Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu odniósł się do treści artykułu opublikowanego na portalu iswinoujscie.pl. Artykuł powstał w oparciu o informacje otrzymane od jednego z mieszkańców, który zwrócił uwagę na zaśmiecony parking przy plaży na Warszowie.

– Parking poza sezonem letnim sprzątany jest dwa razy w miesiącu plus sprzątanie interwencyjne. Od momentu wydzierżawienia parkingu (od 1 maja) dochodzi jeszcze obowiązek dzierżawcy do zawarcia umowy na dodatkowy wywóz odpadów, w sytuacjach gdy nasz zakres jest niewystarczający. W sezonie letnim (od 1 czerwca) Ośrodek zleca wywóz śmieci i utrzymanie czystości, dwa razy w tygodniu (tj. 34 razy w wskazanym okresie) plus sprzątanie interwencyjne.

Niestety od dłuższego czasu borykamy się z tzw. podrzutami śmieci, które notorycznie są tam przywożone przez ludzi (w załączeniu zdjęcia podrzutów). Ptaki rozrywają worki w celu poszukiwania jedzenia i w krótkim czasie robi się bałagan.

Poprzez Pana portal apelujemy do mieszkańców miasta, by nie podrzucali śmieci na teren parkingu. Przypominam, że w naszym mieście rachunki za wywóz śmieci, nie są zależne od ilości worków wyrzuconych do koszy, tylko od zużycia wody w danym gospodarstwie – napisała dyrektor OSiR Anna Kryszan.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl