Parkowanie ciężarówek niszczy zielony pas na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grodzkiej

Parkowanie ciężarówek niszczy zielony pas na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grodzkiej
Niechlubne skutki parkowania ciężarówek na zielonym pasie przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grodzkiej w Świnoujściu budzą frustrację mieszkańców i zadają pytanie o skuteczność wykorzystania środków publicznych przeznaczonych na remont ulic.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują ziemię rozjechaną przez koła ciężarówek, które parkują tam codziennie, wprost przed komisem samochodowym. Płytki na chodniku tańczą w rytmie wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów, pozostawiając za sobą zniszczone i zdeformowane miejsce. Czy ktoś kontroluje takie sytuacje i pilnuje, aby wydane na remont pieniądze i wkład pracowników nie poszły na marne?

Mieszkańcy są zrozpaczeni, widząc, jak ciężarówki ignorują ten zielony pas, który został specjalnie wykonany w ramach remontu ulic. Wielu z nich zadaje pytanie, czy miasto ma wystarczające narzędzia, aby przeciwdziałać takim niepożądanym zjawiskom. Czy można by rozważyć zainstalowanie blokad lub innych narzędzi zapobiegających parkowaniu pojazdów na zielonych pasach?

źródło: www.iswinoujscie.pl