Piękna ulica Karsiborska… To już przeszłość?

Piękna ulica Karsiborska… To już przeszłość?
Estetycznie i ekologicznie zorganizowane pobocza głównej drogi wyjazdowej ze Świnoujścia na Uznamie. To nie żadna bajka. Tak naprawdę mogłoby to wyglądać! Efekty dobrego pomysłu na zorganizowanie pasa zieleni wzdłuż głównej ulicy wyjazdowej na lewobrzeżu mogliśmy podziwiać już kilkanaście lat temu. Co się stało, że służby zapomniały kompletnie o utrzymaniu zielonych poboczy!?

Przypominamy zdjęcia z tego rejonu miasta sprzed niemal piętnastu lat by pokazać jak naprawdę było! Jazda wzdłuż estetycznie obsadzonej drogi to nie tylko ekologiczny komfort ale także psychologiczny efekt dla prowadzących pojazdy. Naukowcy dowodzą, że estetycznie zazielenione pobocza dróg mogą wpływać nawet na bezpieczeństwo jazdy.
Piękna ulica Karsiborska… To już przeszłość? [1]

Wydane więc przed laty środki na dobór ozdobnych nasadzeń nie nie były bezsensowne. Zupełnie bezsensowne jest za to zaniedbanie tego terenu i jego obecny, troszkę „księżycowy” krajobraz. O roli utrzymania dróg, także poza miastami pisze się coraz więcej. Polecamy tę lektur odpowiedzialnym za utrzymanie naszych dróg.
źródło: www.iswinoujscie.pl