Pies w niebezpieczeństwie – na ratunek ruszyli strażacy

Pies w niebezpieczeństwie - na ratunek ruszyli strażacy
Sześciu strażaków i dwa pojazdy zostały zadysponowane do nietypowego zdarzenia. Zgłoszenie mówiło o psie, który w jakiś sposób znalazł się za barierką balkonu na 4. piętrze budynku przy Wybrzeżu Władysława IV. Zwierzę mogło w każdej chwili spaść, więc potrzebna była szybka pomoc.

Ktoś zauważył czworonoga poza barierką balkonową na czwartym piętrze i zawiadomił strażaków. Na Wybrzeże Władysława IV skierowano dwa pojazdy strażackie, w tym jeden z drabiną mechaniczną. Za jej pomocą strażacy dostali się na balkon i zabrali psa. Właściciela zwierzęcia nie było w tym czasie w domu, więc pies został przewieziony do schroniska. Na szczęście jego "przygoda" skończyła się bezpiecznie, również dla właściciela, który na przyszłość lepiej powinien zabezpieczyć wyjście na balkon.
Pies w niebezpieczeństwie - na ratunek ruszyli strażacy [1]

– Informuję, że w dniu 17 lipca 2023 r. o godzinie 14:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o psie znajdującym się poza barierką balkonu na 4 piętrze, który może spaść. Działania PSP polegały na ściągnięciu psa za pomocą drabiny mechanicznej. Ze względu na brak właściciela na miejscu, przekazano psa do najbliższego schroniska. W działaniach trwających do godziny 14:46 brało udział 6 strażaków w obsadzie 2 pojazdów pożarniczych – informuje kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy Komenda Miejskiego
Państwowej Straży Pożarnej w ŚwinoujściuPies w niebezpieczeństwie - na ratunek ruszyli strażacy [2]
Pies w niebezpieczeństwie - na ratunek ruszyli strażacy [3]

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl