Pijany bezdomny z karetki chciał zrobić taksówkę

Mężczyzna wpadł na pomysł, jak zaoszczędzić na transporcie i szybko dostać się do ciepłego miejsca. Do ogrzewalni miała go odwieźć karetka, choć najprawdopodobniej nic mu nie dolegało bo ostatecznie odmówił pomocy medycznej. 66 – latek był pod wpływem alkoholu.

10 stycznia po godzinie 20.00 na ulicy Moniuszki koło sklepu Żabka zatrzymała się karetka pogotowia. Wezwanie mówiło o bezdomnym, który źle się czuł. Ratownicy medyczni nie uzyskali od niego zgody na przeprowadzenie badań, mężczyzna chciał tylko, by zawieźli go do ogrzewalni.

– Zgłoszenie dotyczyło bezdomnego mężczyzny, który przebywał przy sklepie i miał się źle czuć. W chwili przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego pacjent był przytomny, nie wyraził zgody na wykonanie badań, oczekiwał od zespołu ratownictwa medycznego transportu do ogrzewalni. Mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia w obecności funkcjonariuszy policji- informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Jak informuje rzecznik pogotowia ratunkowego na miejsce przyjechała policja i w jej towarzystwie pozostał bezdomny.

Nie mogliśmy zatem nie zapytać policjantów, jak według nich wyglądało to zdarzenie.

Sierż. Kamil Zwierzchowski z KMP w Świnoujściu poinformował nas, że w dniu 10 stycznia 2021 roku, około godziny 20:15, Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Moniuszki. Na miejsce zadysponowani zostali policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. – Po wykonaniu czynności medycznych przez ratowników, funkcjonariusze policji przetransportowali 66-latka do ogrzewalni dla osób bezdomnych – mówi Zwierzchowski i dodaje, że jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112.
– Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie – podsumowuje.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl