Piłkarze SP1 dwukrotnym zwycięzcą Zielonych Wyzwań

Piłkarze SP1 dwukrotnym zwycięzcą Zielonych Wyzwań
Uczniowie klas sportowych z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świnoujściu we współpracy z Akademią Piłkarską Baltica przystąpili do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez PZPN pod hasłem „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarka-Zielone Wyzwania.

Zielone Wyzwania to piłkarskie konkursy sprawdzające umiejętności i kreatywność. Rywalizacja w ramach „Zielonych Wyzwań” odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Na początku każdego miesiąca (luty, marzec, kwiecień, maj) Polski Związek Piłki Nożnej przedstawiał treść nowego wyzwania.
Piłkarze SP1 dwukrotnym zwycięzcą Zielonych Wyzwań [1]

Miło nam poinformować, że jako jedyna szkoła w Polsce, Szkoła Podstawowa Nr. 1 w Świnoujściu stanęła aż 5-krotnie na podium, z czego dwukrotnie wygrała nagrodę główną. Za zwycięstwo uczniowie otrzymali sprzęt sportowy oraz wygrali dwudniowy wyjazd do Warszawy na szkolenia prowadzone przez trenerów PZPN w tym trenera reprezentacji Polski U-15 Rafała Lasockiego.

Piłkarze SP1 dwukrotnym zwycięzcą Zielonych Wyzwań [2]

Podczas pobytu w Warszawie ekipa ze Świnoujścia pod opieką trenerki Katarzyny Charusta została wyróżniona przez komisje organizatorów za nadzwyczajną kreatywność oraz zaawansowane umiejętności piłkarskie. Dzieci przeżyły fantastyczną przygodę i wróciły uskrzydleni do Świnoujścia.

AP Baltica
Źródło: iswinoujscie.pl