Płacą za dowóz i opiekę, a i tak bardzo często to mieszkańcy sami transportują ranne zwierzęta do Warnowa

Płacą za dowóz i opiekę, a i tak bardzo często to mieszkańcy sami transportują ranne zwierzęta do Warnowa
Od jakiegoś czasu opieką nad rannymi, dzikimi zwierzętami znajdującymi się na terenie Świnoujścia zajmują się pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Warnowie. Zanim jednak zwierzęta trafią w fachowe ręce musi najpierw ktoś je tam przetransportować. Okazuje się, że odpowiada za to świnoujska fundacja Speak Up. Z informacji rzecznika prezydenta miasta wynika jednak, że bardzo często ranne zwierzęta do ośrodka przewożą sami świnoujścianie.

W maju tego roku nie było jeszcze wiadomo, kto zajmie się transportem rannych zwierząt do Warnowa. Zapytaliśmy miasto, czy fundacja Speak Up ma wymagane zezwolenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii na transport zwierząt?

– Gmina Miasto Świnoujście realizuje to zadanie na podstawie umowy zawartej z Fundacją „Speak Up" z siedzibą w Świnoujściu przy ul. Kościuszki 9/22. Fundacja posiada wymagane prawem zezwolenie na transport dzikich zwierząt uzyskane od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Świnoujściu – wyjaśnia rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

Z informacji miasta wynika, że w okresie od początku lipca do końca września 2022 r. fundacja przewiozła do w/w ośrodka 14 ptaków wymagających rehabilitacji w celu przywrócenia ich do środowiska naturalnego. Bardzo dużo ptaków dostarczają do Warnowa sami mieszkańcy Świnoujścia.

Ile kosztuje transport zwierząt do ośrodka w Warnowie?

Jak informuje Jaz stawka za jednorazowy transport zwierząt do ośrodka wynosi 369,00 zł brutto, niezależnie od ilości przewożonych osobników.

– Za przyjmowanie zwierząt do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Warnowie gmina płaci miesięcznie ryczałtową kwotę 5.000,00 zł, bez względu na ilość dostarczonych zwierząt. Koszt realizacji tej usługi w okresie od miesiąca czerwca do grudnia tego roku wyniesie 30.000,00 zł – dodaje prezydencki rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl