Play Forever. PUMA i Manchester City prezentują nowy zestaw domowy na sezon 2022/23

s 1200 630

Warszawa, 19 maja 2022 r. – PUMA zaprezentowała dziś strój domowy Manchesteru City na sezon 2022/23, głównymi inspiracjami do zaprojektowania stroju był skład „The Citizens” z końca lat 60. oraz jeden z jego liderów, ikona klubu – Colin Bell.

Wielkie City

W latach 1967-1971 żadna drużyna nie mogła dorównać brawurowemu stylowi Manchesteru City. Ich gra oparta na szybkich podaniach i dynamicznej ofensywie, wyprzedzała swoje czasy. City wygrało wszystkie krajowe tytuły, a na koniec zdobyło Puchar Zdobywców Pucharów. Dokonali tego w sposób, który po 50 latach wciąż żyje w pamięci i inspiruje nowe pokolenia piłkarzy.

Colin the King

Colin Bell był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy, którzy występowali w barwach Manchesteru City. Był sercem i inspiracją dla drużyny, a także ulubieńcem kibiców, dzięki swojej niezrównanej wytrzymałości i sprawności na boisku. W 1967 roku poprowadził The Citizens do pierwszego od 31 lat zwycięstwa w lidze.  Nowy strój domowy, zainspirowany tymi z epoki Bella, jest hołdem dla jednej z największych ikon Manchesteru City.

Hołd dla Króla

Nowy strój domowy na sezon 2022/23 nawiązuje do klasycznych wzorów. Na środku jasnoniebieskiej koszulki umieszczono herb klubu, a rękawy i kołnierz zostały wykończone charakterystycznymi, bordowymi pasami. Wewnątrz koszulki, na wysokości karku widnieje logo z koroną – hołd dla Króla Colina.

Chcieliśmy stworzyć nowoczesną wersję koszulek noszonych w latach 1967-1971.” – powiedział Marco Mueller, Senior Head of Product Line Management Teamsport Apparel. „Bordowe wykończenia są bardzo ważnym elementem. Jest to ikoniczny kolor, który pojawiał się na wielu klasycznych domowych koszulkach City. Strój jest wspaniałym hołdem złożonym dawnym drużynom i jednocześnie ekscytującemu, żywemu stylowi obecnej drużyny The Citizens.”

Jako rodzina jesteśmy niesamowicie wzruszeni, że klub i firma PUMA zdecydowały się upamiętnić mojego tatę i drużyny z końca lat 60., to piękny gest.” – powiedział Jon Bell, syn Colina. „To naprawdę pokazuje jedność Manchesteru City jako klubu. Mam nadzieję, że nowe stroje spodobają się kibicom i będą oni mogli przypomnieć sobie te wspaniałe chwile, które zapisały się w historii City.”

Dzięki zastosowaniu wydajnej tkaniny ULTRAWEAVE, koszulka należy do najlżejszych i najwygodniejszych, jakie kiedykolwiek zaprojektowała PUMA. Wersja Replica jest wykonana w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a dzięki technologii DryCELL zapewnia komfort, niezależnie od warunków otaczających piłkarzy.

Nowa koszulka Manchesteru City na sezon 2022/23 jest już dostępna w sklepach PUMA, na stronie PUMA.com, w sklepie City na Etihad Stadium Store, na mancity.com/shop oraz u wybranych partnerów handlowych.

 

Zdjęcia:

Manchester City – Grupowe zdjęcia zawodników

Manchester City – Indywidualne zdjęcia zawodników

Manchester City – Zdjęcia koszulek

zródło: Infowire.pl