Po Covidzie pozostaną zaległe urlopy. Pracodawcy mogą narzucić ich wykorzystanie

Polacy przez pandemię albo odłożyli na bok plany urlopowe, albo postanowili zamienić wakacje za granicą na odpoczynek w kraju. Część z nich nie wykorzystała przysługującego w tym roku urlopu wypoczynkowego z myślą o lepszym czasie.

Według badania „Polaków portfel własny: czas zmian” przygotowanego przez Santander Consumer Bank podczas jesieni wielu będzie musiało zmierzyć się z pewnymi wydatkami. Największe nakłady finansowe będą poświęcone na remont domu lub mieszkania (21,6 proc.), zakup lub naprawę samochodu (11,8 proc.), a 10,5 proc. na wyjazdy i urlopu. Część osób zdecydowała się przełożyć wakacyjne plany na czas, który w teorii miał być pod kątem epidemii stabilniejszy.

Z kolei ostatnie badanie CBOS mówi, że 86 proc. Polaków spędziło tegoroczny letni urlop w kraju. Na przełomie maja i czerwca 42 proc. zadeklarowało, że zamierza wyjechać na wypoczynek na co najmniej dwa dni, a 50 proc. w ogóle nie planowało takich wyjazdów. We wrześniu okazało się, że plany zrealizowało 38 proc. Polaków. 20 proc. całkowicie zrezygnowało z wyjazdu urlopowego. Czy w takim razie te osoby mogą skorzystać z urlopu w późniejszym czasie lub podzielić przysługujące im dni wypoczynkowe na kilka mniejszych okresów?

Czytaj więcej na www.bankier.pl/wiadomosc/Po-Covidzie-pozostana-zalegle-urlopy-Czy-trzeba-je-wykorzystac-7980093.html

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl